День емоцій у Брюсселі: у Європарламенті та на саміті ЄС говорили про Brexit

До Бельгії з'їхалися лідери країн і, зазвичай стримані, давалю волю почуттям.

Одразу дві великі події відбулися в Брюсселі. Там пройшло спеціальне засідання Європарламенту, на якому обговорювали вихід Великої Британії, а також саміт Євросоюзу, на якому цю саму тему обговорюють лідери країн ЄС разом з автором ідеї про референдум британським прем'єром Девідом Кемероном, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

В Європарламенті емоції зашкалювали. Це було помітно не тільки у досить полум'яних промовах європейських депутатів, але й у взаємних шпильках, які кололи один одного голова Європейської коміссії Жан Клод Юнкер і один з головних архітекторів Brexit лідер партії незалежності Великої Британії Найджел Фарадж. Членів цієї партії часто звинувачуть в популізмі, демагонії, ксенофобії та расизмі. "Що звичайні люди зробили? Що зробили ображені люди, чиї стандарти життя падають? Вони відповіли мультинаціоналістам, вони відмовили великим банкам, вони відкинули велику політику, і вони сказали — насправді — ми хочемо назад нашу країну", - заявив Фарадж. "Я дуже здивований, що ви тут. Ви боретеся за вихід, британський народ проголосував за вихід, чому ви тут?", - дивувався Юнкер.

ВідеоЯк пройшло обговорення в Європейському парламенті

Представники Шотландії та Північної Ірландії закликали про підтримку. Представники інших країн просять демонстувати єдність. Тим часом на саміт Європейського Союзу до будівлі Європейської Ради з'їхалися лідери країн. Перед початком зустрічей голова ЄР Дональд Туск заявив, що без заяви з боку Великої Британії ЄС нічого робити не буде. Перші особи держав також були досить емоційні. "Наступного дня після Brexit я відчув, хтось дуже близький мені пішов із дому, і в цьому розумінні я також відчув — наскільки дорогий та приємний для мене цей дім", - заявив Туск. "Британія виходить із Європейського союзу, та я хочу, щоби цей процес був настільки конструктивним, наскільки це можливо. Покидаючи Євросоюз, ми не можемо повертатися спиною до Європи", - наголосив Кемерон.

Як уже повідомлялося, європейці визначилися, що розмовлятимуть із Лондоном лише після офіційної заявки на вихід, а англійці подавати її не поспішають.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: