Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Директору української бібліотеки в Москві подовжили термін домашнього арешту

Обвинувачену в екстремізмі утримуватимуть під арештом ще 2 місяці.

Директорці Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріній, обвинуваченій у розтраті та екстремізмі, подовжили термін домашнього арешту.

Відповідне рішення оголосила суддя Пресненського суду Москви Тереза Жребець, пише "Інтерфакс".

"Клопотання слідства про подовження домашнього арешту Шаріної підлягає задоволенню", – заявила вона.

Як зазначається в ухвалі, Шаріна перебуватиме під арештом до 28 жовтня.

Своєю чергою адвокат очільниці бібліотеки Євген Смирнов повідомив, що кримінальну справу було повернуто слідчим для усунення порушень.

"Кримінальна справа навіть не дійшла до прокурора, її повернули на дослідування наглядові органи Слідчого комітету", - розповів він.

Зазначимо, 11 серпня захист Шаріної повідомив, що слідство передало в прокуратуру справу щодо директора бібліотеки для затвердження обвинувального висновку, натомість адвокати клопотали про роз'яснення сутності висунутого їй звинувачення.

"Ми заявили клопотання про те, що нам досі сутність обвинувачення за статтею про екстремізм не розтлумачена. Слідство досі не може сформулювати, в чому конкретно звинувачують нашу підзахисну", - поскаржився адвокат Іван Павлов, висловивши сподівання, що прокуратура не візьме на себе сміливість "продавлювати цю справу" в тому вигляді, як є зараз, в суд.

Нагадаємо, в жовтні минулого року в Бібліотеці української літератури в Москві пройшли обшуки. В бібліотеці намагалися знайти "екстремістську літературу". Тоді Шаріна повідомила, що потім провели обшуки у неї вдома і вилучили ряд книг, зокрема, книгу-збірник досліджень про Голодомор, видання Оксани Забужко, кілька примірників газети "Час руху" від 2011 року та грамоти від колишніх керівників України.

В кінці жовтня 2015 року суд відправив Шарину під домашній арешт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції