Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
 До українського політв’язня Клиха у РФ допустили адвоката

Клих перебуває в одиночній камері.

До українського політв’язня Станіслава Клиха допустили адвоката Романа Качанова.

Про це повідомила російська правозахисниця, учасниця "Уральской правозащитной группы" Тетяна Щур у Facebook.

За її словами, Качанов — перший за останні роки, хто потиснув руку Клиху. До нього всі відвідувачі, виключаючи маму, спілкувалися з ним тільки через скло.

"Станіслав відчуває себе задовільно, тільки постійно болять ноги. Він підозрює у себе "туберкульоз кістки"). Оскільки їжа в тюрмі, за його словами, огидна, то він прагне харчуватися тим, що купує в магазині на ті гроші, які виплачуються йому за законом. А оскільки в цьому магазині вибір теж убогий, то він купує, в основному, печиво та солодощі. Очевидно тому, він останнім часом набрав вагу", — повідомила правозахисниця.

Фотогалерея "Ні репресіям". Біля посольства РФ виклали портрети ув'язнених та зниклих кримчан (6 фото)

Клих перебуває в одиночній камері.

"Ділити її з кимось він, однак, не хоче, побоюючись агресії з боку співкамерників", — пояснила Щур.

Адвокат також сфотографував загоєнні глибокі рани на тілі Клиха.

"Чим вони є, розбиратися фахівцям, як і в його промовах. Все це дуже схоже на сліди тортур, чим очевидно і є", — написала Щур.

Клих написав ряд заяв, у тому числі і прохання про зустріч з психологом.

ВідеоМатері зниклих українських бранців вимагають створення пошукових груп

Тепер оббивати пороги чиновників та міжнародних організацій у столицю приїхали ті, чиї діти офіційно вважаються бранцями, але бойовики не називають їхнього місцеперебування. Бойовики так званих "ДНР" та "ЛНР" кажуть, що ці люди зникли безвісти. Але матері наполягають: їхні сини перебувають у ворожому полоні.

Матері зниклих українських бранців вимагають створення пошукових груп

Зазначається, що після перебування у психіатричній лікарні Магнітогорська Станіслав Клих схуд на 15 кілограмів. За свідченнями його матері, Тамари Клих, котра мала змогу відвідати його 10, 11 та 12 жовтня 2017 року, Станіслав мав пролежні, п’ять з його пальців були сильно ушкоджені.

Нагадаємо, російська прокуратура вимагала ув'язнити Карпюка на 22,5 року, а Клиха – на 22 роки. 19 травня 2016 року суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск. Мін'юст заявляє, що одразу після вироку почнуть процедуру екстрадиції українців.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цій брудній історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

Згодом судова колегія у кримінальних справах Верховного суду Росії підтвердила вирок українцям, які були незаконно засуджені, відхиливши апеляцію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції