Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Добре продуманий міф: росіяни вигадали приватну військову компанію у Сирії

Масштабна містифікація була створена в основному силами однієї людини.

У Сирії росіяни створили фейкову приватну військову компанію із назвою «ПВК Туран», прообразом якої слугували радянські «мусульманські батальйони» часів Афганської війни.

Про це повідомляє незалежна група розслідувань Conflict Intelligence Team.

Зазначається, що така масштабна містифікація була створена в основному силами однієї людини - кореспондента ANNA News і «Російської Весни» Олега Блохіна. Своєю чергою, на фотографіях, яких зараз багато у Мережі, «моделями» нібито бійців «Турана» були сам Блохін і, ймовірно, його друг - телеоператор Олександр Ричков.

фейкова "ПВК Туран"_2
CIT

Зазначається, що немає жодних даних про командування цієї ПВК, місця підготовки, загиблих бійцях або їхніх родичів - тобто всіх даних, яких є досить про реальну «ПВК Вагнера». З'ясувати, кому і навіщо знадобилася ця містифікація за допомогою відкритих джерел, неможливо.

Зокрема, інформація про «нову приватну військову компанію» стала з'являтися ще в квітні, проте довгий час не було переконливих свідчень про її існування. Згідно з первинною легендою, структура була сформована з громадян країн колишнього СРСР: республік Середньої Азії, Кавказу і Закавказзя.

Від 2015 року в соціальних мережах стали з'являтися повідомлення про багато нових «приватних військових компаній». Однак ніхто з них не вів бойових дій як самостійний виконавець чийогось замовлення. Спочатку «ПВК Туран» можна було зарахувати до таких же «груп-порожняків», але в листопаді 2017 року почали з'являтися фотографії, які заслуговують особливої уваги.

ВідеоСБУ ідентифікувала 150 бойовиків ПВК "Вагнер", яка воює на Донбасі на боці РФ

Багато користувачів Інтернету зазначили, що ці фотознімки дуже схожі на фотографії російських Сил спеціальних операцій в Сирії. Через таку подібність у багатьох виникло відчуття, що «ПВК Туран» - елітний, добре озброєний загін спецназу. Вивчаючи фотографії «бійців ПВК Туран», розслідувачі помітили їхню схожість зі знімками кореспондента ANNA News Олега Блохіна. Користувач Твіттера IvanSidorenko1 опублікував добірку фотографій цієї ПВК, при цьому останнясвітлина зроблена Олегом Блохіним.

На фотографії з «найманцями» зображений пікап Toyota Tundra першого покоління (2000-2002 років випуску) зі встановленим у вантажний відсік додатковим металевим каркасом з профільних труб, укритих тканиною світлого кольору.

фейкова "ПВК Туран"_4
CIT

Однак на початку грудня Блохін опублікував фотографії зі своєї поїздки до Дейр-ез-Зор. На них зображені місцеві діти, при цьому частина фотографій зроблена з кузова того ж пікапа.

фейкова "ПВК Туран"_1
CIT

Але автомат і автомобіль - не єдині збіги між фотографіями «ПВК Туран» і знімками кореспондента ANNA News Олега Блохіна. Розглянувши екіпіровку «найманця Турану», розслідувачі з’ясували, що шолом, тактичні окуляри, жилет і куртка такі ж як на світлинах у профілі Олега Блохіна.

Незважаючи на участь Блохіна в фотосесії під виглядом найманця «ПВК Туран», його неодноразові появи в місцях, де ця ПВК нібито вела бої, а також публікацію нашивок на його сторінці ВКонтакте, він заперечує, що коли-небудь перетинався з бійцями «Турану».

Нагадаємо, раніше міжнародна група розслідувачів Conflict Intelligence Team розповіла про російських найманців ПВК «Вагнера», які загинули в Сирії за вересень 2017 року. Їм вдалося дізнатися про смерть семи військових, що підписали контракт з ПВК, яку Міноборони Росії використовує в бойових діях, щоб знизити втрати серед ЗС РФ. Повідомлялося, що більшість з них раніше воювали на Донбасі в лавах терористів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції