Доктор Ліза, яка "рятувала дітей Донбасу". Що відомо про загиблу в катастрофі Ту-154 росіянку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"На Донбасі немає російських військ", — цитували її ЗМІ.

Єлизавета Глінка, виконавчий директор фонду "Справедлива допомога", яка нерідко навідувалася на території "ДНР" і "ЛНР", найімовірніше загинула під час краху літака Міноборони РФ Ту-154 в Чорному морі.

До слова, чоловік "Доктора Лізи", американський адвокат російського походження Гліб Глінка, підтвердив факт її перебування на борту фатального лайнера.

У зв'язку із цим на сайті Ради при президенті РФ із розвитку громадянського суспільства і прав людини, членом якої також була Глінка, оприлюднили текст "Пам'яті доктора Лізи". 

Так, за даними сайту, Глінка летіла до Сирії, щоб відвезти медикаменти до університетського госпіталю Латакії. 

Але Сирії, не єдине місце, де Глінка займалася "доброчинністю".

ТСН.ua зібрав найрезонанснішу інформацію про неоднозначного філантропа Єлизавету Глінку.

"Місія" Глінки на Сході України

У тому ж повідомленні на сайті Ради з прав людини при президенті РФ зазначили, що перед тим, як летіти до Сирії "Доктор Ліза" мала намір злітати на Донбас.

Примітно, що цей візит не мав бути першим. Глінка й раніше навідувалася до так званих "ЛДНР", щоби "рятувати дітей Донбасу".

Так, російські ЗМІ повідомляють, що Глінка від 2014 року "допомагала людям, що проживають на територіях ДНР та ЛНР". Йшлося й про те, що організація, заснована "Доктором Лізою", вивозила дітей зі Сходу до Росії, жодним чином не узгодивши це українською владою.

У середині жовтня 2014 року Глінка нібито вивезла до Росії з краматорського дитбудинку 29 неповнолітніх "зі складними захворюваннями, часто вродженими, ураженням ЦНС". Про це "Доктор Ліза" заявила сама.

Однак, у листопаді того ж року Міністерство соціальної політики України спростувало цю інформацію. "Інформація про вивезення 29 дітей-сиріт до РФ не має підтвердження. Також не має підтвердження інформація про вивезення до РФ ще 12 дітей-сиріт, позбавлених дитячої опіки, жителів Донецької та Луганської областей", — зреагували тоді в Мінсоцполітики.

Утім, уже 2015 року Міністерство закордонних справ на дії Глінки на Донбасі відповіло так: "Будь-яке перевезення дітей-громадян України через державний кордон повинно відбуватися виключно з чітким дотриманням українського законодавства, при наявності відповідних дозвільних документів, а також документів, що засвідчують особу дитини та її приналежність до українського громадянства".

МЗС зажадало від Москви узгодження вивезення дітей із Києвом, інакше ції дії розглядалися б як міжнародне викрадення неповнолітнього.

За неофіційними даними, "Доктор Ліза" вивезла з Донбасу до Росії близько 500 дітей нібито для лікування.

Так чи інакше, але з того часу "Доктор Ліза" здобула чимало нагород за правозахисну діяльність, зокрема й від Кремля.

Так, 8 грудня 2016 року за два тижні до катастрофи, Глінка одержала державну премію РФ "за визначні досягнення в правозахисній галузі. "Доктора Лізу" особисто привітав Володимир Путін.

"На Донбассе русских нет"

2014 року в інтерв'ю російському порталу Pravmir Глінка заявила, що на Донбасі "немає російських військ". Ось повна цитата:

"Як людина, що регулярно відвідує Донбас, я стверджую, що там немає російських військ, подобається це комусь чути чи не подобається. Є повстанці і є українські війська, які з'ясовують між собою стосунки. Йде громадянська війна, це визнала й ООН", — сказала тоді Глінка.

Як людина, що регулярно відвідує Донбас, я стверджую, що там немає російських військ, подобається це комусь чути чи не подобається. Є повстанці і є українські війська, які з'ясовують між собою стосунки. Йде громадянська війна, це визнала й ООН.
Доктор Ліза

Однак через деякий час після того, як "Доктора Лізу" нещадно розкритикували за ці слова, вона заявила, що її цитату неправильно передали. 

Згодом портал визнав свою "помилку" й опублікував виправлений варіант цитати: "Як людина, що регулярно відвідує Донецьк, я не бачила там російських військ".

Глінка і Савченко

"Доктор Ліза" піклувалася не тільки про дітей Донбасу. 2015 та 2016 року вона навідувалася до Надії Савченко, коли над нею тривав судовий процес у російському Ростові. 

Сестра та адвокати Савченко тоді повідомляли, що Глінка пропонувала льотчиці "визнати свою вину й отримати термін", а потім бути помилуваною.

Позиція щодо Криму

В інтерв'ю проекту "Я так думаю" Глінка заявила щодо Криму: "Це та тема, в якій я нічого не розумію, нічого не розумію.. в політиці, геополітиці, хто винен, хто має рацію, знаєте, я працюю з хворими, давайте це також враховувати. І я б сказала, так, ці люди зараз задоволені".

Це та тема, в якій я нічого не розумію, нічого не розумію.. в політиці, геополітиці, хто винен, хто має рацію, знаєте, я працюю з хворими, давайте це також враховувати. І я б сказала, так, ці люди зараз задоволені.
Доктор Ліза

Так, Глінка наголосила, що з моменту, коли Крим став "російським", у багатьох незабезпечених дітей (також російських) з'явилася змога відвідати півострів, адже їм почали видавати безкоштовні путівки. "Раніше вони собі такого дозволити не могли", — сказала вона.

Нагадаємо, Міністерство оборони Росії оприлюднило список осіб, які перебували на борту літака Ту-154, що розбився у Чорному морі. Серед осіб, які перебували на борту літака, — 8 членів екіпажу, 8 військових, 2 федеральних державних громадянських службовці Росії, 9 представників ЗМІ (зокрема телеканалу "Звезда", "Першого каналу" та НТВ) і 64 музиканти ансамблю Александрова. Загалом на борту перебувало 92 особи.

"За 5,5 км від берегової лінії знайдено масляну пляму. За 1,5 км від берега — фрагменти лайнера, в тому числі, стійка шасі. В акваторії Чорного моря знайшли особисті речі пасажирів", — повідомили у прес-службі Південного регіонального центру МНС Росії. 

Російський Ту-154 вилетів із Сочі о 05:20 за московським часом 25 грудня, за 20 хвилин після вильоту він зник із радарів. Літак прямував до сирійської провінції Латакія. Музиканти ансамблю мали дати новорічний концерт на авіабазі Хмеймим.

Залиште свій коментар

Вибір редакції