Експерти Мюнхенської конференції спрогнозували нову епоху протистояння наддержав

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У 2019 році настає нова ера конкуренції наддержав - Росії, США і Китаю.

Поточний стан міжнародних відносин змушує задуматися над тим, що світ переживає не просто серію малих і великих криз, а розвал всього ліберального міжнародного порядку; це максимальна загроза міжнародної безпеки від часів розпаду Радянського союзу.

Про це стверджують експерти Мюнхенської конференції з безпеки у своїй доповіді, яка була опублікована в понеділок, 11 лютого.

На думку її авторів, настає нова ера конкуренції наддержав - Росії, США і Китаю. "Схоже, ми переживаємо зміщення основ міжнародного порядку", - заявляє голова конференції Вольфганг Ішингер.

"З огляду на домінуючі стратегічне бачення миру у Вашингтоні, Пекіні та Москві, очікування нової ери конкуренції великих держав, схоже, перетворюється в пророцтво, яке збувається саме. Якщо всі готуються до ворожого світу, його становлення практично приречено", - наголошується в доповіді.

Головна боротьба найближчими роками розгорнеться між США (і їхніми союзниками), Росією і Китаєм, випливає з доповіді. У довгостроковій перспективі Китай для США є більш серйозною проблемою, а Росія - більш нагальною: "На відміну від Китаю довгострокові перспективи Москви як геополітичного супротивника США виглядають не сильно багатообіцяючими".

Агресія в Україні і в Сирії, замах на клоишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, ворожа кібер-активність, спроби втрутитися в демократичні вибори в різних країнах, а також інцидент в Керченській протоці - можна інтерпретувати як спробу Москви продемонструвати, що вона все ще більш могутня, ніж вважає Захід, вважають експерти.

Також в доповіді йдеться про те, що адміністрація Дональда Трампа демонструє не значний інтерес до дотримання міжнародних угод, твіти президента з критикою НАТО і ООН, а також підтримка неліберальних режимів від Саудівської Аравії до Бразилії підривають порядок, що склався в останні десятиліття.

"Схоже, що США готові відмовитися від ролі лідера "вільного світу", - йдеться в доповіді.

Європейський союз своєю чергою практично не готовий до нової ери конкуренції наддержав, стверджують експерти.

Нагадаємо, раніше британський міністр оборони Гевін Вільямсон заявив, що Велика Британія після виходу з Євросоюзу повинна бути готовою до розширення своєї військової присутності за кордоном і до дій проти країн, які порушують міжнародні закони, щоб її не розглядали у якості "паперового тигра".

ВідеоМіжнародний форум у Давосі може серйозно вплинути на ситуацію в Україні

Мільйонери тут відчувають себе бідняками, бо ходять між мільярдерами. Президенти тут як прохачі, бо шукають гроші. Голови міжнародних організацій - звичайні відвідувачі, бо знають, що доля планетарної економіки - в руках приватного капіталу.

Міжнародний форум у Давосі може серйозно вплинути на ситуацію в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції