Facebook видалив російські групи й акаунти, що писали фейки про Україну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поведінка акаунтів була схожа до тієї, що перед виборами у США.

Соціальна мережа Facebook видалила 364 груп, сторінок і акаунтів, які брали участь у скоординованій недостовірній поведінці на Facebook та Instagram.

Про це повідомили в прес-службі компанії.

З'ясувалося, що дві інформаційні операції проводилися з Росії. Одна з них була активна в декількох країнах, а іншу проводили спеціально для України.

"Ми не знайшли жодних зв'язків між цими операціями, але вони використовували подібну тактику, створюючи мережу акаунтів, щоб ввести в оману інших про те, хто вони є і що вони роблять", - написали в компанії.

Також у Facebook знайшли схожість у поведінці виявлених акаунтів з тією діяльністю, що походила з Росії перед проміжними виборами у США.

"Особи, що стоять за цими акаунтами, здебільшого представляли себе українцями, і вони керували різними фейковими акаунтами, поширюючи місцеві українські новини на різні теми, такі як погода, протести, НАТО і стан охорони здоров'я в школах. Ми визначили деяке технічне співпадіння з діяльністю, що походила з Росії перед проміжними виборами у США, зокрема поведінку, що мала характеристики попередньої діяльності Агентства iнтернет-досліджень (IRA - російська "фабрика тролів". - Ред.)", - заявили у Facebook додавши, що загалом з видалених сторінок та акаунтів булo витрачено близько $135 000 на рекламу, яка оплачувалася в євро, рублях і доларах США.

інста, тролі
Facebook Newsroom
ФБ, тролі
Facebook Newsroom
ФБ, тролі
Facebook Newsroom

Нагадаємо, дослідження демонструють, що Росія втручається у всі найбільш значущі політичні події світу.  Як "фабрика тролів" працює в Україні і США, а також про те, що цьому можна протиставити, читайте у матеріалі ТСН.ua. 

Фотогалерея У Мережі викрили українські сторінки, якими керують з інших країн (5 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції