Інформаторку WikiLeaks Челсі Меннінг звільнили з в'язниці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Незабаром вона знову може опинитися за гратами.

Колишню аналітика розвідки американської армії Челсі Меннінг звільнили з в'язниці у четвер, 9 травня, після двомісячного арешту за відмову свідчити перед судом присяжних.

Про це повідомляє Time.

Меннінг провела 62 дні в Олександрійському центрі ув'язнення у Північній Вірджинії за обвинуваченням у цивільній зневазі після того, як вона відмовилася відповідати на запитання федерального суду присяжних, що розслідує справу WikiLeaks.

Адвокати Меннінг побоюються, що її свобода може бути недовгою. Її звільнили тільки тому, що закінчився термін роботи суду присяжних. Перед тим, як вийти з в'язниці, Меннінг отримала чергову повістку з вимогою дати свідчення 16 травня новому суду присяжних.

Її адвокати кажуть, що вона знову відмовиться відповідати на запитання і може знову опинитися у в'язниці.

Нагадаємо, 17 січня 2017 року тодішній президент США Обама значно скоротив термін ув'язнення інформатору WikiLeaks Челсі Меннінг, яка була засуджена до 35 років в'язниці. Вона була звільнена 17 травня того року, а не 2045 року, як передбачалося вироком. Обама заявив, що ухвалив рішення про помилування інформатора, оскільки її покарання було набагато жорсткішим, ніж у інших.

Рішення президента Обами врятувало Челсі Меннінг, яка двічі намагалася вбити себе через невизначеність майбутнього в якості жінки-трансгендера у чоловічій військовій в'язниці.

На момент винесення вироку Меннінг була чоловіком на ім'я Бредлі. До арешту він був аналітиком ЦРУ. Меннінг зізнався в тому, що передав сайту WikiLeaks відеозапис ударів з повітря, в результаті яких були вбиті мирні громадяни, сотні тисяч доповідей про інциденти на фронтах війни в Афганістані та Іраку, досьє на ув'язнених в'язниці Гуантанамо і близько 250 тисяч дипломатичних депеш держдепартаменту США. 

ВідеоБредлі Меннінга визнали винним у шпигунстві

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції