Іран нагадав Європі, що час для порятунку ядерної угоди скоро закінчиться

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Іран нагадав Європі, що час для порятунку ядерної угоди скоро закінчиться

Reuters

Намагання США «нав’язати свою політику іншим розширюють загрозу для всіх нас», сказав президент Ірану Хасан Роугані.

Іран попередив Європу, що час для порятунку багатосторонньої угоди про ядерну програму Тегерана закінчується, і повторив критику на адресу США за односторонній вихід з цієї угоди.

Про це пише Радіо Свобода.

Намагання США «нав’язати свою політику іншим розширюють загрозу для всіх нас», сказав президент Ірану Хасан Роугані.

Роугані заявив: «Нещодавнім прикладом таких односторонніх дій влади США і її зневаги до міжнародної спільноти є її вихід зі Спільного всеосяжного плану дій».

Також 10 червня спікер парламенту Ірану Алі Ларіджані заявив, що для Європи настав час показати, що вона здатна врятувати ядерну угоду під офіційною назвою «Спільний всеосяжний план дій».

«Має бути цілком ясно, що посадовці Ірану не будуть чекати на нові нескінченні обіцянки Європи», – сказав він у телевізійному виступі.

«Час для переговорів збігає, і якщо Європа вважає себе здатною дотримуватися ядерної угоди, вона має оголосити своє рішення чітко і якнайшвидше, бо інакше Іран вживатиме своїх заходів стосовно ядерного й інших питань», – сказав Ларіджані.

США запровадили нові санкції проти Ірану

США запровадили нові санкції проти Ірану

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з укладеної 2015 року угоди щодо іранської ядерної програми. Вона передбачає скасування санкцій проти Тегерана, дозвіл на мирне використання Іраном атомної енергетики в обмін на обіцянку країни не розробляти ядерну зброю.

Євросоюз заявив про намір врятувати угоду. Єврокомісія оголосила також заходи для захисту європейських компаній, котрі займаються бізнесом в Ірані, від можливих американських санкцій.

21 травня держсекретар США Майк Помпео оголосив про "найжорсткіші санкції в історії" і "безпрецедентний фінансовий тиск на режим в Ірані". Водночас він додав, що Іран може уникнути дії цих обмежувальних заходів, за умови згоди на "значні зміни". До таких змін належить готовність укласти нову, набагато жорсткішу угоду щодо іранської ядерної програми, котра матиме значно більші обмеження.

Наступна публікація