Катастрофічні зміни клімату та Росія: опитування виявило найбільші страхи людства

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Громадяни 26 країн світу розповіли, що вважають найбільшими міжнародними загрозами.

Більшість громадян одразу 13 країн світу вважає зміни клімату "головною міжнародною загрозою".

На це вказують результати оприлюдненого в понеділок, 11 лютого, дослідження, проведеного американським науково-дослідним центром Pew Research Center.

Дослідники провели опитування загалом у 26 країнах світу. Виявилося, що другою за масштабами глобальною загрозою визнано терористичне угруповання "Ісламська держава".

Водночас респонденти з восьми країн, зокрема з Росії, Франції, Індонезії та Нігерії, помістили "ІД" на першу сходинку списку найбільших загроз та небезпек.

У чотирьох країнах учасники опитування визнали проблеми з кібербезпекою найбільшою загрозу для сучасного світу.

Дещо інакше наявні на сьогодні глобальні загрози оцінили респонденти в Польщі. У цій країні опитані визнали головною небезпекою для світу Росію.

Як пояснив DW виконувач обов'язків директора Pew Research Center Джейкоб Пуштер, дослідження розкрило "цікаву гендерну відмінність". Виявилося, що "жінки в багатьох країнах Європи і Північної Америки більше стурбовані загрозами, породженими ядерною програмою Північної Кореї, глобальними змінами клімату та ІД, ніж чоловіки".

Крім того, зростає усвідомлення тієї небезпеки, яку можуть становити кібератаки, додав дослідник. Опитування проводилося через телефон і під час особистих розмов від травня до червня 2018 року. У ньому взяло участь 1 500 осіб з 26 країн світу.

Нагадаємо, учені підрахували, скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату - увесь світ має вжити "безпрецедентних" заходів до 2050 року і звести нанівець викиди вуглекислого газу, аби запобігти смертельним наслідкам глобального потепління.

Вибір редакції