Китаєць скоїв самоспалення під портретом Мао в Пекіні

Китаєць скоїв самоспалення під портретом Мао в Пекіні

Британський турист встиг сфотографувати спробу самоспалення на площі Тяньаньмень / Фото: BBC

Вперше за останні 10 років зафіксовано спробу самоспалення на сумнозвісній площі Тяньаньмень.

Китаєць намагався спалити себе на знаменитій площі Тяньаньмень у Пекіні, відомій як місце придушення масових демонстрацій у 1989 році.

Інцидент стався неподалік від портрета Мао Цзедуна ще 21 жовтня, але інформація про нього в пресі з'явилася лише зараз.

Свідками події стали двоє туристів з Британії, які розповіли, що, захопившись, чоловік впав обличчям на землю, а поліцейські гасили полум'я за допомогою вогнегасників. Вони встигли сфотографувати інцидент, передає BBC.

Факт спроби самоспалення підтвердила китайська влада. У Бюро громадській безпеки повідомили, що спалити себе намагався 42-річний чоловік на прізвище Вень з провінції Хубей.

Поліцейські, які чергували на площі, за 10 секунд загасили полум'я і доставили демонстранта-одинака до лікарні. Зараз він вже оговтався від травм.

Повідомляється, що спалити себе чоловік намагався на знак протесту проти небажаного для нього рішення за цивільним позовом.

За даними оглядачів, це перший акт самоспалення на площі Тяньаньминь за останні 10 років. Попередня спроба самоспалення на площі Тяньаньмень була здійснена в 2001 році членами релігійного руху "Фалуньгун". Тоді п'ятеро людей, серед яких була 12-річна дівчинка, підпалили себе на знак протесту проти переслідування учасників даного руху владою. Двоє учасників акції загинули.

Влада Китаю надає особливого значення всьому, що відбувається на цій площі, тому що саме тут розгорнулися студентські демонстрації в 1989 році.

Тоді демонстранти перебували на площі більше місяця, відмовляючись залишити її на вимоги влади. В результаті проти учасників протестів були кинуті війська, загинули кілька сотень людей – точна кількість досі невідома. Тяньаньмень залишається одним з найбільш "політично чутливих" місць в країні.

Читайте також:

Далай-лама звинуватив Китай в геноциді

У китайському селі знайшли двійника Путіна

20-річна черниця спалила себе живцем в ім'я свободи Тибету

У Китаї провалилася спроба "жасминової революції"

Повʼязані теми:

Наступна публікація