У Китаї провалилася спроба "жасминової революції"

Після закликів до антиурядових акцій у 13 містах в Інтернеті влада заблокувала слово "жасминовий" в пошуковиках.

 У Китаї було затримано кілька правозахисників після того, як в інтернеті з'явилося повідомлення із закликом провести демонстрації в 13 містах країни і почати, тим самим, "жасминову революцію".

Як повідомляється, китайська влада заблокувала слово "жасминовий" в Інтернет-пошуковиках. Однак, кілька людей все ж таки вийшли на демонстрацію, яка незабаром була розігнана поліцією.

Повідомлення, яке закликало до акцій протеста, за аналогією з хвилею протестів на Близькому Сході, ймовірно було поширене дисидентським веб-сайтом, що знаходиться в США.

Влада Китаю значно обмежила потік інформації ще під час висвітлення єгипетських подій. Тоді офіційні ЗМІ взагалі не давали відеоматеріали вуличних протестів, обмежуючись публікацією скупих зведень про дії єгипетської влади і фотографією поваленого президента Єгипту Хосні Мубарака.

Під дію цензури потрапили також коментарі в китайських блогах, де проводься прямі паралелі між Єгиптом і КНР.

У той же час, у зв'язку із збільшенням в Китаї кількості інтернет-користувачів (у 2010 році їх число перевищило 457 мільйонів чоловік) все складніше стає контролювати потоки інформації, хоча уряд створив найпотужнішу в світі систему фільтрації Інтернету, яку вже називають другою Великою Китайською стіною.

Читайте також:

Обама закликав Китай звільнити Нобелівського лауреата

Нобелівську премію миру отримав китайський політв'язень

У Лівії через Facebook закликають на акції протесту

Близький Схід охопили заворушення: повстали Іран, Бахрейн, Ємен, Лівія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: