Кондоліза Райс назвала Путіна на виборах посміховиськом

Кондоліза Райс назвала Путіна на виборах посміховиськом

Володимир Путін йде на третій президентський термін / Фото: premier.gov.ru

Конодоліза Райс вважає, що своєю участю у виборах президента Росії Путін перетворює їх на посміховисько.

Російський прем'єр-міністр Володимир Путін робить посміховисько з демократії, збираючись втретє обійняти посаду президента в 2012 році, заявила колишній держсекретар США Кондоліза Райс.

"Насамперед сам спосіб того, як це було зроблено, перетворює вибори на посміховисько", - сказала Райс під час презентації своєї книги мемуарів "No Higher Honor" про кар'єру в Білому домі.

За словами колишнього держсекретаря, якщо Путіна в березні оберуть президентом, що здається дуже ймовірним, існує можливість ще більшого обмеження опозиції та централізації влади, ніж під час його попередніх президентських термінів.

Водночас Райс висловила сподівання, що російські громадяни, які завдяки Інтернету і подорожам набули ширшого кругозору, не терпітимуть політичних репресій.

На питання про те, чи призведе новий термін Путіна до подальшого обмеження дій опозиції, Райс повідомила: "Такий ризик однозначно існує, і якби я могла робити прогнози, то сказала б, що саме так і буде. Якщо він піде таким шляхом, на Росію можуть чекати серйозні потрясіння".

Нагадаємо, 24 вересня на з'їзді партії "Єдина Росія" президент Дмитро Медведєв запропонував висунути прем'єр-міністра Володимира Путіна на посаду президента Росії. Путін прийняв цю пропозицію.

Це рішення викликало шквал критики, зокрема, представники опозиції висловили побоювання, що з приходом Путіна до влади в Росії може знову наступити період застою, як це було за часів Леоніда Брежнєва в СРСР.

Варто також зазначити, що, повернувшись в крісло президента, Путін зможе претендувати ще на два терміни по шість років. Таким чином, теоретично чинний прем'єр зможе керувати Росією до 2024 року.

Читайте також:

Чверть росіян помітили існування культу особи Путіна

Рунет підірвав новий хіт "Наш дурдом голосует за Путина" (відео)

Білл Клінтон порадив президентам США брати приклад з Путіна

Росія очікує сюрпризів від Путіна. Три сценарії його повернення до Кремля

Повʼязані теми:

Наступна публікація