Чверть росіян помітили існування культу особи Путіна

Чверть росіян помітили існування культу особи Путіна

Плакат із зображенням Володимира Путіна / Фото: AFP

Росіяни все менше симпатизують Володимиру Путіну і все частіше знаходять ознаки культу його особи.

За останні п'ять років кількість росіян, які вважають, що в Росії існує культ особи Володимира Путіна, зросла більш ніж вдвічі.

Якщо в 2006 році такої думки дотримувалися 10%, то зараз – уже чверть (25%) опитаних, свідчать результати соціологічного дослідження "Левада-центру".

Ще 30% вважають, що культу поки немає, але з'являється все більше передумов до його виникнення. 33% не бачать жодних ознак культу - п'ять років тому їх було 57%.

29% опитаних погодилися з думкою, що в останні роки політична система в Росії все більше нагадує радянську.

На думку заступника директора "Левада-центру" Олексія Гражданкіна, ідея про культ особистості Путіна з'явилася під час минулих президентських виборів у Росії, коли велися розмови про національного лідера, а тепер досягла апогею.

Коментуючи цю тему, прес-секретар прем'єра Дмитро Пєсков визнав, що якісь проблеми культу особи є у всіх країнах світу - від США до Японії, іноді такі прояви бувають і в Росії.

Але, за його словами, це ніколи не виходить від самого Путіна, він ставиться до такого явища вкрай негативно - скоріше це наслідки його особистої популярності.

Водночас, серед росіян популярність самого прем'єра падає. Захоплення Путіним висловили 3% опитаних, 24% йому симпатизують, і це найнижчий показник за весь час замірів: в травні 2000 року було 28%, в червні 2008-го - 40%. Ще 17% ставляться до Путіна нейтрально, 33% не можуть сказати про нього нічого поганого, а 9% - нічого хорошого.

Як відомо, партія "Єдина Росія" офіційно висунула чинного російського прем'єр-міністра Володимира Путіна як кандидата на посаду президента.

Якщо Путін переможе на виборах, призначених на березень 2012 року, він уже втретє обійме цю вищу посаду в державі.

Читайте також:

У китайському селі знайшли двійника Путіна

Захід стурбований новою хвилею масової еміграції з Росії

У Росії з'явилася секта, яка поклоняється Путіну як апостолу Христа

Рунет підірвав новий хіт "Наш дурдом голосует за Путина" (відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація