Захід стурбований новою хвилею масової еміграції з Росії

Захід стурбований новою хвилею масової еміграції з Росії

За підрахунками експертів, з Росії щорічно виїжджають 100-150 тис. людей / Фото: AFP

За останні 10 років з Росії виїхали близько 1,25 млн громадян. Ще близько 20% росіян хочуть спробувати щастя за кордоном.

За останні 10 років з Росії виїхали близько 1,25 млн громадян - "приблизно стільки ж, скільки після 1917 року", повідомив голова Рахункової палати РФ Сергій Степашин.

Західні ЗМІ охрестили нову хвилю російської еміграції "виходом путінського десятиліття", пише The Los Angeles Times.

"Хвиля еміграції, зокрема від'їзд безлічі освічених людей, матиме важкі наслідки для країни з 142-мільйонним населенням, де смертність значно перевищує народжуваність", - йдеться в статті.

Видання посилається на дані соцопитувань, за якими близько 20% росіян хочуть спробувати щастя за кордоном.

НА ДОДАЧУ ДО ДУРНІВ І ДОРІГ В РОСІЇ ЗНАЙШЛИ ТРЕТЄ ЛИХО

"Причини різні, - відзначає автор, - комусь нестерпно жити при владі Володимира Путіна, але для багатьох інших головний мотив - економічні проблеми". Зокрема, в статті згадується зростання інфляції та уповільнення економічного зростання Росії з 7-8% до 3% на рік.

Фізик-атомник Володимир Алімов, який тепер працює в Японії, розповів журналістам, що не міг прожити на свою зарплату в НДІ РАН (450 доларів на місяць) і не міг працювати на обладнанні, яке не замінювалося з радянських часів.

Експерти припускають, що щорічно виїжджають 100-150 тис. людей, і застерігають, що в останні три роки результат досяг небезпечного розмаху.

"Вимивається інтелектуальний потенціал країни: виїжджають найактивніші, найрозумніші та мобільні", - вважає політолог Дмитро Орєшкін.

Директор "Левада-центру" Лев Гудков бачить політичний аспект проблеми. "Найгірше, що виїжджають всі люди, які могли б зіграти ключову роль в програмі модернізації, проголошеної Кремлем", - наголосив він.

Іншої думки дотримується глава Всеросійського центру дослідження громадської думки Валерій Федоров. За його словами, більшість бажаючих виїхати вже досягли успіху в Росії: "Вони просто хочуть жити ще краще і спробувати себе в чомусь новому". Федоров визнав, що за останні три роки життя в Росії не поліпшилося, але вважає, що справа в економічній кризі.

Читайте також:

Охочих емігрувати до США стало вдвічі менше, але Україна - в лідерах

Половина української молоді готова емігрувати

На додачу до дурнів і доріг в Росії знайшли третє лихо

Більшість росіян скаржаться на важке життя, але готові терпіти

Повʼязані теми:

Наступна публікація