Більшість росіян скаржаться на важке життя, але готові терпіти

Більшість росіян скаржаться на важке життя, але готові терпіти

Провладний мітинг у Москві / Фото: AFP

Більше половини росіян стверджують, що зараз їм "жити важко, але можна терпіти". Протестувати вони не готові.

Більше половини росіян оцінюють економічне становище країни і матеріальний стан своєї сім'ї як важкий, але готові потерпіти і протестувати не будуть.

Згідно з результатами жовтневого всеросійського опитування "Левада-Центру", проведеного серед 1600 росіян, 51% з них дають середню оцінку нинішньому економічному становищу країни, 29% вважають його поганим, і лише 11% громадян впевнені в хорошому стані економіки Росії.

60% опитаних оцінюють матеріальне становище сім'ї як середнє, 23% називають його поганим. Тільки 17% опитаних вважають, що вони живуть добре.

При цьому трохи більше половини (52%) респондентів стверджують, що зараз їм "жити важко, але можна терпіти", а 29% заявляють, що "все не так погано, і можна жити". Лише 17% росіян характеризують своє становище як таке, що "вже неможливо терпіти".

46% росіян розповіли соціологам, що грошей їм вистачає і на продукти, і на одяг, а 1% громадян можуть собі дозволити досить дорогі покупки - квартиру, дачу тощо.

На запитання соціологів про настрій росіян, 63% повідомили, що він "нормальний, рівний", 22% "відчувають роздратування, напруження", а 3% перебувають в "стані туги та страху". Лише кожен десятий (11%) респондент перебуває в чудовому настрої.

Більшість опитаних (73%) заявили, що особисто вони не мають наміру брати участь у мітингах протесту проти падіння рівня життя, якщо подібні заходи відбуватимуться в місцях їхнього проживання. Тільки 19% опитаних готові до протестів.

Нагадаємо, що в Україні, навпаки, панують протестні настрої. Так, за даними опитування Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, більше половини (56,9%) молодих українців погодилися з тезою, що настав час піднімати народ на боротьбу проти влади, неспроможної керувати країною.

Також цю ідею підтримали 49,8% людей середнього віку і 46,3% старшого.

Більше 50% молодих українців готові йти на барикади

Росіяни хочуть повернути в паспорт графу "національність"

Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати

Росстат: росіяни поступово вимруть, якщо не змінять мізки

Повʼязані теми:

Наступна публікація