Російській економіці пророкують грецький сценарій

Світовий банк прогнозує, що до 2030 року об'єм боргу Росії може стати таким же непосильним, як у Греці.

До 2030 року Росія може зіткнутися з такою ж борговою кризою, як Греція, якщо уряд не скоротить державні витрати, вважає економіст Світового банку по Росії Сергій Улатов.

За його словами, якщо нічого не зміниться, "до 2030 року об'єм боргу може стати таким же непосильним, як у Греції".

"На даний момент економіка тримається на цінах на нафту, а не на розсудливій макроекономічній політиці", - заявив економіст.

Міністр фінансів Олексій Кудрін цього тижня закликав уряд збільшувати витрати федерального бюджету Росії не більше ніж на 4% в рік, щоб стабілізувати сферу державних фінансів.

Окрім цього, у березні Кудрін заявляв, що дефіцит федерального бюджету в Росії може виявитися нульовим при середньорічній ціні на нафту в 115 доларів за баррель.

Ціни на нафту обвалилися після повідомлення Міжнародного енергетичного агентства про виділення зі стратегічних запасів 60 млн баррелів.

Російська нафта марки Urals, вартість якої досягла 108 дол. за баррель цього року, подешевшала на 5,2%, до 105,83 дол.

До 2015 року Росія не зможе покрити дефіцит пенсійного фонду навіть за умови збереження цін на нафту на рівні 115 дол., сказав Улатов.

Світовий банк підкреслює, що Росія завдяки високим цінам на нафту, швидше за все, накопить фінансові надлишки за підсумками цього і наступного року.

"Росія не стикається з проблемами традиційної системи податково-бюджетної сфери", оскільки у держави низький рівень держборгу і 520 мільярдів доларів резервів в іноземній валюті, говориться в документах Світового банку.

"Проте бюджетний дефіцит, не пов'язаний з нафтою, який багато що означає для довгострокової стійкості податково-бюджетної сфери Росії, залишається серйозним", - повідомляє банк.

Також великі інфраструктурні проекти, у тому числі зимові Олімпійські ігри в Сочі і чемпіонат світу по футболу в 2018 році, стануть додатковим вантажем для бюджету держави, додає економіст.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін 26 травня заявив про необхідність через десять років підвищити ВВП на душу населення майже в два рази.

Як відомо Греція зараз переживає найбільшу за свою історію економічеу кризу. Нещодавно рейтингове агентство Standard & Poor's знизило кредитний рейтинг Греції на три рівні й попередило, що будь-яка реструктуризація боргу Афін буде вважатися дефолтом.

Читайте також:

Путін замахнувся на подвоєння ВВП Росії

Рейтинг Греції визнали найнижчим у світі

Греція звернулася до ЄС і МВФ за додатковою допомогою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: