Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кремль погіршив економічний прогноз РФ: бідних і безробітних росіян стане ще більше

У Мінекономрозвитку РФ переглянули соціально-економічний прогноз на 2016 рік.

У міністерстві економіки та розвитку РФ переглянули соціально-економічний прогноз для РФ на 2016 рік.

Відповідно до оновленої версії прогнозу, країну очікує рік рецесії, повідомляють "Ведомости".

ВВП скоротиться на 0,8% проти очікуваного зростання на 0,7%; середньорічний курс рубля складе 68,2 руб ./$; ціна Urals - $ 40, інфляція - 8,5%; відтік капіталу - $ 50 млрд.

За словами федерального чиновника, параметри прогнозу можуть бути закладені в основу поправок до бюджету.

"У прем'єра протягом двох тижнів запланована ціла низка нарад і зустрічей з експертами з соціально-економічної ситуації і бюджетної політики", - повідомила прес-секретар посадовця Наталія Тімакова.

Втім у Мінекономрозвитку лише нагадали слова міністра Олексія Улюкаєва, що новий прогноз буде в січні.

Відповідно до підрахунків Мінекономрозвитку, росіяни продовжуватимуть біднішати – заробітна плата зменшиться, а рівень безробіття зростатиме.

Реальна зарплата скоротиться не так на 0,2%, а на 3,5%, доходи населення - на 4%, а не на 0,7%, безробіття зросте до 6,3% (було 5,8%).

Новий прогноз скасовує зростання (0,6%) промислового виробництва - замість цього очікується продовження спаду на 0,4%. У Центрі розвитку ВШЕ очікують, що інвестиційна криза триватиме четвертий рік, але, що гірше, це буде ще один рік падіння рівня життя населення.

Відновлення споживання - єдине, що могло б вивести економіку з рецесії. У нових розрахунках споживання скоротиться на 2,5% замість очікуваного зростання на 0,4%. Інвестиції продовжать зниження на 5%.

Економічний прогноз РФ на 2016 рік
Ведомости
Економічний прогноз на наступний рік для Росії
 

За консенсус-прогнозом "Ведомостей", в 2016 медіанна ціна нафти складе 50 доларів; середньорічний курс - 68,4 руб./$; доходи людей, споживання та інвестиції продовжать падати.

Оптимістичний сценарій на найближчі 5-7 років, на думку голови Комітету громадянських ініціатив та екс-міністру фінансів Олексія Кудріна, - це нафта по 40-60 доларів за барель.

"Якщо ми будемо готові до інтервалу 20-30 доларів, все інше буде для нас преміальний бонус", - пояснив Кудрін.

Дмитро Польовий із ING підтвердив, що в економічній ситуації в РФ наступного року буде рецесія, що очевидно навіть при відскоку цін на нафту.

Крім того, зберігається питання, чи вистачить оголошених заходів щодо оптимізації бюджету, аби дотримати дефіцит у 3%.

Відомо, що уряд РФ вже оголосив про скорочення витрат бюджету у 10%. Ще 1 трлн за два роки планується зібрати через приватизацію.

Головний економіст БКС Володимир Тихомиров оцінив відповідний прогноз Мінекономрозвитку як "цілком реалістичний".

На думку Євгена Надоршина з ПФ "Капітал", економічний спад у Росії буде менше, ніж в 2015 р (3,7-3,8% - дані Мінекономрозвитку). Але якщо не відбудеться швидкого відскоку ціни нафти, то друга хвиля кризи запустить процес нової адаптації зі скороченням витрат бізнесу, зростанням безробіття, падінням зарплат і споживання, це виллється в більш глибоку і тривалу рецесію.

Нагадаємо, що майже половина росіян (49% ) поскаржилася на погіршення матеріального становища за підсумками 2015 року41% населення повідомив, що рівень добробуту не змінився. 10% розповіли про поліпшення ситуації з доходами. Крім того, 34% респондентів чекають погіршення матеріального становища. Слід зауважити, мешканці РФ очікують, що в 2016 році зростуть ціни, тарифи, зменшаться зарплати і пенсії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції