Криваві протести в Іраку. Прем'єр країни покинув свою посаду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава уряду написав заяву на відставку.

Прем'єр-міністр Іраку Адель Абдул Махді написав заяву про відставку через антиурядові акції протесту в Багдаді.

Про це 1 грудня повідомляє Aljazeera

Зазначається, що в неділю заплановано засідання парламенту Іраку, на якому чиновники будуть приймати рішення щодо Махді шляхом голосування.

Кабінет міністрів схвалив рішення глави уряду.

"Уряд зробив все можливе, щоб відповісти на вимоги протестувальників і провести реформи і закликає парламент знайти рішення (для протестувальників) на майбутній сесії", - йдеться в заяві.

Як повідомлялося, протести в Іраку спалахнули у Багдаді і поширилися на інші міста країни. Протестувальники виступають проти безробіття, корупції в уряді та низької якості послуг, зокрема відключення електроенергії та нестачі води. Також протестувальники вимагають перезавантаження влади, що утвердилася у країні після американської військової операції у 2003 році. На думку прихильників протестного руху, чинний уряд просякнутий корупцією і не здатен подолати безробіття та надавати державні послуги належної якості. 

За період від 1 жовтня, коли у країні почались протести, до 25 листопада в Іраку загинуло майже 350 протестувальників.

Відео Антиурядові протести в Іраку: кількість загиблих зросла до 93

Поранених - понад чотири тисячі. Силовики стріляють просто у протестувальників. У країні поновилися демонстрації після скасування комендантської години. Уночі, через обмеження, після чотирьох днів протестів, люди розійшлися. Зранку комунальники в Багдаді розчищали вулиці й дороги після протестів.  

Антиурядові протести в Іраку: кількість загиблих зросла до 93

Залиште свій коментар

Вибір редакції