CNN склав список нових місць, які варто відвідати у 2016 році

Топ-16 країн, найсприятливіших для туризму в новому році. 

Країни, які розвиваються завзято намагаються привабити туристів, створюючи нові маршрути для подорожей.

То куди ж відправитися у подорож в 2016?

CNN запитали експертів про плюси поїздок до країн, які розвиваються, а також, що побачити і як вижити під час подорожей до нових рубежів. І неважливо, чи це підводне плавання серед жалючих медуз в Палау, чи пиття чаю з кочівниками в юрті в Гобі, в статті пропонується на вибір 16 країн, які варто відвідати в наступному році.

Монголія

Затиснута між Росією й Китаєм, земля-колиска Чингізхана, гігантських піщаних дюн в пустелі Гоба та Шовкового шляху є однією з найменшзаселених країн у світі. 

Містика Монголії закладена ще в часи її створення.

Оленярі-кочівники рухалися в залежності від зміни пір року, ведучи яків та верблюдів та скитаючись у юртах у всіх сторонах нескінченного степу.

Уряд планує побудувати дороги, які об'єднають всі провінції зі столицею Улан-Баторі до 2020 року. 

Коли відвідати: з травня по вересень. Наадам, національний фестиваль "трьох чоловічих ігор": боротьба, кінно-спортивні  змагання та стрільба з лука - відбувається в середині липня.

подорож, монголія

Папуа-Нова Гвінея

Держава Океанії, Папуа-Нова Гвінея розташована у 160 кілометрах від Австралії у південній частині Тихого океану.

Незаймані рифи, тліючі вулкани і паруючі ділянки джунглів - огорнуті легендами місця, які не можуть не захопити вас під час подорожі. Велика частина регіону й досі залишається нерозгаданою.

Це неймовірне місце для ніші туроператорів. Адже частина країни досі залишається невідкритою.

Мандрівники можуть подорожувати на кораблі або залишатися на суші і пересідати на човен лише для того, щоб спробувати найкращий дайвінг у світі. Можна також прокласти свій шлях крізь третій за величиною тропічний ліс.

Коли їхати: з травня по жовтень. Варто відвідати під час одного з декількох щорічних фестивалів, коли яскраві племена розфарбовують свої обличчя і одягають дивні головні убори. Виступи супроводжуються галасливими танцями та співами.

подорож, папуа-нова гвінея

Арктика: Ісландія, Гренландія та Норвегія

Екстремальні та ізольовані ділянки Арктики інтригують більше відвідувачів, ніж будь-коли.

Ісландія, Гренландія і Шпіцберген Норвегії пропонують безліч сенсорних стимуляторів, починаючи з північного сяйва.

Це небесне видовище з танцюючими вогнями пронизує полярні ночі.

Полярні ведмеді полюють на тюленів на вершинах великих айсбергів, а гренландські кити і білухи пірнають біля них.

Собача упряж, снігоходи і лижі є найпопулярнішими видами транспорту.

В березні 2016 будуть проходити міжнародні Арктичні зимові ігри в столиці Нуук, що супроводжуватимуться піснею, фестивалями їжі та танцювальним фестивалем.

Відвідувачів Ісландії, які вирішили подорожувати пішки, чекають пригоди в крижаній печері "В льодовику", яка відкрита для громадськості.

Тут варто подорожувати пішки або на невеликих надувних човнах.

Коли їхати: з травня по вересень.

подорож, льодова печера

Мадагаскар

Завдяки нерозвиненості і достатній кількості сировини, на Мадагаскарі проживає 8 тисяч видів тварин, які не зустрічаються більше ніде на планеті - це саме ті 5% світового біорізноманіття.

Земля, де колись бродили динозаври. Це доісторичний еволюційний майданчик для натуралістів.

Відвідувачі можуть здійснити похід до тропічних лісів і напівсухих пустельних каньйонів, відпочити на екзотичних, залитих сонцем, пляжах, які ніколи не бувають переповнені.

На сході ви побачите 1000-річні баобаби, яким поклонялися як предкам. Остання політична стабілізація передбачає підбадьорливий поштовх для розвитку екотуризму. Turkish Airlines збирається запустити прямі рейси зі Стамбула до Мадагаскару.

Коли їхати: квітень-листопад. Фамадихана, різкий ритуал "повороту кісток", що відбувається на честь предків щороку в період з липня по жовтень. Любителі астрономії повинні відвідати Мадагаскар під час кільцеподібного сонячного затемнення 1 вересня.

подорож, мадагаскар, баобаб

Іран

Ніщо так не збудоражить вашу уяву як Іран.

Кататися на лижах або відпочивати на пляжі, досліджувати вишукані мечеті та ринки, слухати класичну поезію і їсти пряні страви персидської кухні - все це та багато іншого ви можете зробити у цій країні.

Романтичні казкові міста Шираз і Ісфахан перемежовуються з брудними селами по всій місцевості.

Мандрівники регулярно зауважують про невідповідність між зовнішнім виглядом Ірану і гостинністю місцевих жителів.

Дев'ятнадцять об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, такі як колишня столиця імперії Персеполь, заповнили древню землю. Лут в пустелі в даний час розглядається як нове доповнення до списку.

Число відвідувачів зростає в геометричній прогресії, Іранські офіційні особи пророкують понад два мільйони туристів вже в 2025 році. Збільшення кількості авіарейсів та, разом з цим, порівняно неважке отримання візи та страхування подорожей цьому сприяють. 

Коли їхати: з березня по травень і з вересня по листопад.

іран

Тайвань
Цей прекрасний острів став місцем народження глобального руху китайського буддизму, який має штаб-квартиру у монастирі Фо Гуан Шань, що розташований на території розміром понад 100 акрів.

Sun Moon Lake є енергетичним центром острова і вітриною місцевої острівної культури.

Чай і тайваньські продукти є основними трендами в столиці Тайбей. Злиття нічних ринків, дизайнерських магазинів і мізерних покритих бруківкою алей з ліхтарями і неоновими вивісками.

Коли їхати: Фестиваль сакури, Фестиваль ліхтарів і День миру відбудеться в лютому-квітні. З вересня по листопад також ідеальний час для відвідування.

подорож, тайвань

Індійські національні парки 

Індія може не одразу спасти на думку, коли ви згадуєте про дику природу. Але в 2016 році це зміниться.

У анімаційній версії "Книги джунглів" Редьярда Кіплінга в центрі уваги постає чудова дика природа країни.

Тим часом, нова схема електронних віз Індії робить подорожі простішими і дешевшими.

Легендарні парки тигрів пропонують одні з кращих можливостей у світі побачити великих кішок зблизька.

Національний парк Раджастана Рантхамбор і Національний парк Карнатаки Нагархол, частина біосферного заповідника Нілгірі, є відомими територіями проживання тигрів.

Національний парк Канха якраз і був натхненням для "Книги джунглів" Кіплінга.  Тож у 2016 році ви матимете чудову можливість відвідати захоплюючий тур, який так і називається - "Книга джунглів".

Коли відвідати: з жовтня по червень.

подорож, індія

Уганда

Зустрівши Сільвербекських гірських горил в туманних джунглях після важкого походу через ліс Бвінді, ви отримаєте довговічні враження від, можливо, кращого сафарі у світі.

Але в Уганді є набагато більше цікавих маршрутів.

Багатство природи - відкритий храм у кратері, пляжі з білим піском на берегах озер, гуркітливі водоспади і національні парки.

Родзинкою Уганди є острів-святилище шимпанзе, де тварини безтурботно проживають свої дні біля озера Вікторія.

Відвідувачі можуть перетнути екватор на човні, пливучи одним з найбільших озер Африки.

Гірські горили є головною визначною пам'яткою, але сільська місцевість також пропонує безліч захоплюючих заходів.

горила

Грузія 

З архітектурою Середньовіччя, культурою, яка знаходиться поза часом, та колоритними пейзажами ця країна безперечно залишається однією з найбільш привабливих для туристів. 

Розташована в 750 милях від Південно-Кавказьких гір, Грузія запрошує лижників, любителів піших походів та поїздок верхи.

Засніжені вершини та широкі долини, де вікові села наповнені давніми церквами й сторожовими вежами, розташованими поміж розкиданих виноградників.

Серед плюсів тут можна назвати порівняно недорогі авіаквитки, хороші дороги, розвинену інфраструктуру, що ще раз підтверджує те, що Грузія має бути в топ-листі країн для подорожей у 2016 році. 

Столиця, Тбілісі, - це поєднання старого та нового, де будиночки з балконами і вузькі вулички, покриті бруківкою, змішуються з галереями та кав'ярнями. 

Цей регіон може отримати вигоду з деяких потрясінь на Близькому Сході, що пропонували подібні подорожі, хоча й відрізнялися з культурної та топологічної точки зору. 

Коли відвідати: з лютого по листопад. Також 26 травня, коли відзначається День Незалежності.

подорож, грузія

США: Національний парк Північних Каскадів

Наївно придумана "найкраща ідея Америки", мережа американських національних парків простягається від віддаленої південної частини Тихого океану до Аляски.

В 2016 році відзначають 100-річчя Національних парків, 409 з яких існують сьогодні.

Але, в той же час, Йосеміті і Йеллоустоун зустрічають мільйони відвідувачів на рік, інші залишаються значно менш вивченими.

Серед них Національний парк Північні каскади в штаті Вашингтон. Він залучив тільки 24 тисячі відвідувачів в 2014 році.

Заледенілі вершини, пишні долини і незаймані ліси більш доступні для туристів в порівнянні з парками Аляски.

Парк займає частину гір Північного каскаду, там можна зустріти чорних ведмедів, пум і гірських левів.

подорож, сша

Коридор Патагонії

Чилійська сторона Патагонії являє собою лабіринт з бухт, острівців і звивистих шляхів, у той час як у аргентинській Патагонії переважають широкі майже порожні землі.

Новий Парк Патагонії колись утворився внаслідок вибитих ранчо великої рогатої худоби в Чилійському регіоні Айсен на землі льодових піків та дикої природи. Він сподівається отримати статус національного парку в 2016 році.

Тим часом, тут впроваджують нові річкові і дорожні маршрути.

Недавнє будівництво красивих будиночків і заснування нових морських експедицій стимулює розвиток туризму. 

Коли їхати: з листопада по березень.

сафарі

Палау

Архіпелаг Палау є природною окрасою легких лагун.

Називають його ще "Серенгеті моря", це одне з найбільш вражаючих місць для дайвінгу в світі.

Нація, що за розміром дорівнює Нью-Йорку, недавно "захистила" 80% свого океану шляхом створення морського заповідника більшого, ніж в Каліфорнії.

Лідер екотуризму, країна має одну з найвищих у світі популяцій морського біорізноманіття, що налічує 1300 різних риб і 700 видів коралів.

А ще тут на вершині гори Медузи є озеро - диво дикої природи.

Відвідувачі можуть плавати серед сотень тисяч неотруйних медуз, а потім злетіти у небо на легкому літаку з відкритими дверима, щоб побачити острова Корор Рок, що входять в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Коли їхати: з жовтня по травень.

подорож, палау

Острів Південна Джорджія і Антарктика

У південній частині Атлантичного океану, в 1300 милях на схід від Аргентини, розташований курортний острів Південна Джорджія - такий багатий світ дикої природи, неодмінна зупинка в багатьох експедиціях до Антарктики.

Колонії з тисяч галасливих Королівських пінгвінів розгулюють по тундрі цієї британської заморської території. 

З першим Боїнгом 757 (пасажирський літак, який приземлився на блакитний лід "злітно-посадкової смуги") в листопаді, інтерес до регіону став зростати.

Ці країни, безсумнівно, здивують будь-якого мандрівника, який шукає справжню пригоду у найвіддаленіших у світі пустелях.

Коли їхати: з жовтня по березень.

подорож, пінгвіни, атлантика

Гондурас

Гондурас, розташований в самому серці Центральної Америки, вже давно благополучно користується увагою туристів.

В основному, їх приманюють дрібні білі піщані пляжі островів затоки, руїни майя і барвистих колоніальних міст.

Поринувши глибше, ви відкриєте лісисті гори, джунглі, коралові рифи і різноманіття диких тварин, таких як ягуари.

Національний парк Піко Боніто став притулком для еко-мандрівників в густих джунглях.

В Гондурасі є все і він, звичайно, стає одним із найгарячіших напрямків в Центральній Америці.

Коли їхати: з жовтня по червень

подорож, гондурас
eastnews

Габон

Ця крихітна країна Західної Африки, яка коливається від екватора, в основному, не є меккою для туристів.

Це і добре, і погано, враховуючи його розташування між Камеруном і Демократичною Республікою Конго.

Колишня французька колонія планує своє майбутнє будувати на зеленому екотуризмі.

Національні парки складають 10% суші Габона.

Тут  пройде Кубок африканських націй у 2017 році, що дозволить збільшити інтерес мандрівників і поліпшити інфраструктуру.

Це маловідома територія, наповнена віддаленими пляжами, густими джунглями, стрімкими річками і дикими тваринами. Хоча подорожувати нею не легко, воно того варте.

Коли їхати: з травня по вересень.

подорож, габон

Румунія

Центральна Румунія охоплює широкий Карпатський гірський хребет, наповнений зеленими гаями і лижними та пішохідними стежками для пригод на свою голову.

Створена для піших прогулянок, спостереження за птахами та рибної ловлі. 

Але, звичайно, найвідомішими є міфи про Дракулу, перевертнів і привидів, що огортають країну.

Великі й різноманітні ландшафти Трансільванії, наповнені замками і церквами, не розчарують нікого.

Коли їхати: квітень-травень та серпень-жовтень.

подорож, румунія

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: