Лідер Каталонії розраховує домовитися з Мадридом про новий референдум

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Торра вважає, що шлях Каталонії до незалежності є невідворотним.

Лідер Каталонії Кім Торра у п'ятницю, 7 лютого, заявив, що прагне домовитися з прем'єром Іспанії Педро Санчесом про дату референдуму щодо незалежності регіону. Торра переконаний, що шлях регіону до незалежності є "незворотним".

"Ми будемо незалежними", - заявив він в інтерв'ю агенції новин Reuters.

Водночас лідер Каталонії уточнив, що він не обговорюватиме із Санчесом якусь конкретну дату референдуму. Торра зауважив, що не вважає замороженим конфлікт довкола прагнення Каталонії до незалежності.

"Давайте говорити про те, як вирішити основу цього конфлікту. Це означає дозволити народу Каталонії визначати їхнє власне майбутнє демократично та мирно", - зауважив каталонський лідер.

Напередодні прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес зустрівся з Кімом Торрою. Вони домовилися почати офіційні переговори найближчим часом. Санчес зробив цю заяву після зустрічі з Торрою у спробі покращити напружені відносини між офіційним Мадридом і Каталонією. При цьому Мадрид виключає будь-який референдум щодо незалежності Каталонії або амністію для каталонських лідерів, яких ув'язнили за звинуваченнями у сепаратизмі.

Нагадаємо, у січні склав присягу новий коаліційний уряд Іспанії на чолі з лідером Соціалістичної робітничої партії Педро Санчесом. Санчес назвав пріоритетами свого уряду соціальні реформи, стійке економічне зростання та "діалог" з каталонськими сепаратистами.

Відео Внаслідок масштабних сутичок у Каталонії 13 людей забрала швидка

Сутички почалися неподалік стадіону, де у той час відбувався футбольний матч між місцевим клубом "Барселона" та столичним "Реалом". Протестувальники звели барикади на одній з прилеглих до спортивної арени вулиць і згодом підпалили їх та сміттєві баки. Поліцію закидали пляшками та камінням, та відповіла спеціальними пінопластовими снарядами.  

Внаслідок масштабних сутичок у Каталонії 13 людей забрала швидка

 

Вибір редакції