У Нідерландах різко зросла кількість запитів на евтаназію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Торік лікарня отримала 3122 запитів на евтаназію, що більше на 22% за позаминулорічні показники.

До Центру експертизи з евтаназії у Гаазі протягом 2019 року звернулися 3122 особи з проханням допомогти їм піти з життя із допомогою медикаментів. Це - на 22% більше за показники 2018 року.

Співробітники клініки здійснили евтаназію близько третині пацієнтів, які звернулися з відповідним запитом, передає агенція новин dpa у п'ятницю, 7 лютого.

"Щотижня до нас звертаються 13 пацієнтів, щоб сказати: "Допоможіть мені. Я не можу далі жити", - сказав керівник клініки Стівен Плейтер. Він додав, що очікує на подальше зростання кількості таких запитів у 2020 році.

Нідерланди - одна з небагатьох країн, де евтаназія дозволена законом. Згідно з законодавством, про неї можуть попросити громадяни цієї країни, починаючи від 12 років. Утім, для цього вони мають відповідати суворим критеріям. Пацієнт повинен мати смертельну хворобу та нестерпний біль. Ця особа має декілька разів просити про евтаназію та звернутися до кількох лікарів з цього питання.

У 2018 році у Нідерландах здійснено 6585 процедур евтаназії, з них 727 було проведено у Центрі експертизи з евтаназії у Гаазі. У близько 90% випадків це були онкохворі люди на останніх стадіях своєї хвороби. Також евтаназію зробили 96 хворим на деменцію.

Раніше повідомлялося, що в Нідерландах хотіли розширити список охочих до евтаназії.

Вибір редакції