CША виділять Китаю 100 мільйонів доларів на боротьбу з коронавірусом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вашингтон також передав Пекіну маски, респіратори та інші необхідні речі.

Сполучені Штати Америки збираються надати Китаю 100 мільйонів доларів на боротьбу з коронавірусом.

Про це у п'ятницю, 7 лютого, повідомив державний секретар США Майк Помпео.

"Гордий оголосити про виділення додаткових 100 мільйонів доларів на підтримку Китаю у боротьбі з коронавірусом. Це зобов'язання, разом із вже щедро пожертвуваними сотнями мільйонів, демонструє потужне лідерство США у відповідь на спалах. Разом ми можемо мати серйозний вплив", - написав Помпео у соцмережі Twitter.

Своєю чергою у Державному департаменті США повідомили, що цього тижня Вашингтон відправив Пекіну майже 17,8 тонн медичних матеріалів, які зібрали як пожертвування. Серед них - маски, медичні халати, марлі, респіратори та інші життєво важливі матеріали.

Також у Держдепі уточнили, що анонсовані Помпео 100 мільйонів доларів підуть на допомогу Китаю та іншим країнам, які постраждали від коронавірусу. Частину цих коштів передадуть урядам країн, а решту - різним організаціям для стримування та боротьби з хворобою.

"Сполучені Штати є і залишаться найбільшим донором у світі. Ми заохочуємо решту країн світу вчиняти так само", - наголосили у пресслужбі Держдепу.

До цього 100 мільйонів доларів на боротьбу з вірусом пообіцяли виділити у Фонді Білла та Мелінди Гейтс.

Нагадаємо, згідно з останніми даними, від коронавірусу в Китаї померли 636 людей і ще 31161 людина інфікована.

Хвороба, вперше зафіксована в 11-мільйонному місті Ухань, швидко поширилася Китаєм. Для боротьби з поширенням захворювання влада КНР вдалася до небачених раніше заходів безпеки. Ці заходи вже негативно вплинули на економіку Китаю та регіону загалом.

Вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

Плейлист 182 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

Вибір редакції