ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Із заявою виступив генеральний директор організації.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавируса 2019-nCoV надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона проблема з локальної набуває глобального масштабу.

"Я оголошую міжнародну надзвичайну ситуацію в царині громадської охорони здоров'я через спалах коронавірусу", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус. Він наголосив, що високо оцінює заходи, що вживаються Китаєм для стримування поширення захворювання: "Китай фактично ввів новий стандарт для дій в таких ситуаціях".

Фотогалерея Лікарні за десять днів. Як в Ухані, який став епіцентром коронавирусу, будують госпіталі для заражених (9 фото)

Але Гебреєсус зауважив, що світові слід готуватися до поширення хвороби в менш ефективних у медичній галузі країнах. "Ми не знаємо, якої шкоди вірус може завдати при потраплянні в країну з менш потужною системою охорони здоров'я", - мотивував він рішення ВООЗ. "Ми повинні діяти зараз, щоб підготувати країни до такого сценарію", - констатував керівник організації.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Поширення в світі китайського коронавірусу, інфографіка 29 січня
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції