Фонд Гейтсів виділить до 100 мільйонів доларів на боротьбу з коронавірусом

Дата публікації
Перегляди
1319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фонд Гейтсів виділить до 100 мільйонів доларів на боротьбу з коронавірусом

Фото: Associated Press

Більшу частину цим коштів спрямують на дослідження з метою прискорити розробку вакцини проти коронавірусу.

Фонд Білла і Мелінди Гейтс (Bill & Melinda Gates Foundation) пообіцяв виділити до 100 мільйонів доларів США на боротьбу з коронавірусом. Ці кошти будуть спрямовані на посилення заходів з виявлення вірусу та локалізації, лікування людей, захисту населення, що перебуває в зоні ризику, та для розробки вакцини.

"Міжнародні організації, уряди країн, приватний сектор та благодійники повинні спільно працювати, щоб уповільнити темпи поширення вірусу, допомогти країнам захистити своїх найбільш вразливих громадян та прискорити розробку інструментів, щоб взяти під контроль цю епідемію", - заявив у середу, 5 лютого, виконавчий директор фонду Марк Сузман, цитує агенція новин AFP.

Виділена Bill & Melinda Gates Foundation загальна сума включає вже 10 мільйонів доларів, про надання яких фонд заявив наприкінці січня. Згідно з повідомленням, фонд надасть 20 мільйонів доларів таким організаціям як Всесвітня організація охорони здоров'я, Центри контролю та захисту захворювань США, Національна комісія з охорони здоров'я Китаю та Китайський центр контролю та профілактики захворювань. Ще 20 мільйонів доларів будуть надані органам охорони здоров'я в країнах Африки на південь від Сахари та в Південній Азії. Ці регіони найбільше потерпали під час останніх епідемій, зокрема, свинячого грипу в 2009 році. Крім того, у фонді пообіцяли виділити до 60 мільйонів доларів на дослідження з метою прискорити винайдення, розробку та тестування вакцини, лікування та діагностики вірусу.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила, що потребує додатково 675 мільйонів доларів США у найближчі три місяці для заходів з протидії поширенню коронавірусу.

Нагадаємо, згідно з останніми даними, від коронавірусу у Китаї померли 490 людей. Також зросла кількість підтверджених випадків захворювання, вона сягнула 24 324 особи.

Як повідомлялося, хвороба, вперше зафіксована в 11-мільйонному місті Ухань, швидко поширилася Китаєм. Для боротьби з поширенням захворювання влада КНР вдалася до небачених раніше заходів безпеки. Ці заходи істотно позначилися й на економіці Китаю та інших азійських країн.

Вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Наступна публікація