ВООЗ потребує 675 мільйонів доларів для боротьби з коронавірусом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість цих коштів має надійти у країни, які потребуть фінансової підтримки у боротьбі з вірусом.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у середу, 5 лютого, оголосила, що потребує додатково 675 мільйонів доларів США у найближчі три місяці для заходів з протидії поширенню коронавірусу, повідомляє агенція новин dpa. Ці кошти підуть на втілення стратегічного плану ВООЗ для боротьби з коронавірусом.

"Ми започатковуємо стратегічний план готовності та реагування (...) Ми просимо 675 мільйонів доларів для фінансування цього плану на наступні три місяці", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус на пресконференції у Женеві, цитує інформагенція AFP.

Він погодився, що "675 мільйонів доларів - це велика сума. Однак це значно менше, ніж та сума, з якою ми можемо зіткнутися, якщо не будемо інвестувати у превентивні заходи", - зауважив Тедрос Адханом Гебреєсус.

За його словами, із загальної суми близько 60 мільйонів підуть на діяльність ВООЗ, а решта надійде країнам, які потребують фінансової підтримки у боротьбі зі смертоносним вірусом.

Гендиректор ВООЗ сказав, що розуміє побоювання людей у світі. "Утім, це не час для страху чи паніки. Це час для раціональних дій, оскільки у нас ще є вікно можливостей, аби взяти поширення вірусу під контроль", - зазначив він.

На 11-12 лютого у Женеві запланована зустріч сотень вчених та експертів з різних країн. Її учасники мають визначити пріоритети щодо розробки ліків та вакцини проти коронавірусу.

Нагадаємо, згідно з останніми даними, від коронавірусу у Китаї померли 490 людей. Також збільшилася кількість підтверджених випадків захворювання, вона сягнула 24324 особи.

Як повідомлялося, хвороба, вперше зафіксована в 11-мільйонному місті Ухань, швидко поширилася Китаєм. Для боротьби з поширенням захворювання влада КНР вдалася до небачених раніше заходів безпеки. Ці заходи істотно позначилися й на економіці Китаю та інших азійських країн.

Вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 178 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

Вибір редакції