Лівійські війська відбили авіабазу у терористів "Ісламської держави"

Центр міста Сирт, який мав стратегічно важливе значення, оскільки дозволяє перерізати шляхи постачання "ІД".

"Ісламська держава", ісламісти
Reuters
Бригади ООН за підтримки урядових військ Лівії заявили про захоплення авіабази Гардабія у терористів "ІД", яка розташована на південь від оплоту воєнізованого угруповання Сирт.

Про це повідомив прес-секретар лівійських Збройних сил Мухаммед аль-Гасрі, передає Reuters.

За його словами, захоплення бази, відбувалося приблизно за 20 км від центру міста Сирт, яке мало стратегічно важливе значення, оскільки дозволяє перерізати шляхи постачання "ІД" і "захопити терористів в пастку" в місті.

На сході окрема сила, яка керує нафтовими терміналами, а також лояльний до підтримки ООН  уряд звільнили два маленьких міста від ісламської держави на початку цього тижня.

Західні країни сподіваються, що за підтримки ООН уряд, який прибув у Триполі в березні, може об'єднати угруповання Лівії, які конкурують, щоб перемогти "Ісламську державу".

Терористи захопили міста в Лівії на тлі політичного хаосу і конфлікту, створюючи свою найбільш значну базу за межами Іраку і Сирії, і отримали контроль над Сирт ще торік.

"Ми стурбовані тим, що наразі, бойовики ховаються серед цивільного населення в межах міста", - сказав прес-секретар.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сирійські курди досягли істотного прогресу в ході наступу на захоплену бойовиками екстремістську організацію "Ісламська держава" місто Манбидж поруч з турецьким кордоном.

За словами курдів, вони зуміли відбити у джихадистів на півночі Сирії кілька ключових позицій і тепер розташовані за десять кілометрів від Манбиджа. Він вважається важливим перевалочним пунктом на шляху до міста Ракка, де знаходиться штаб ісламістів. Крім того, наголошується, що Манбидж і його околиці – остання прикордонна територія, що залишається під контролем ІД. У зв'язку з цим його втрата стане для бойовиків відчутним ударом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: