Макрон і Трамп обговорили припинення вогню у Сирії та Україні

Лідери двох держав зустрілися у Парижі.

Президенти Франції та США Еммануель Макрон і Дональд Трамп під час зустрічі у Парижі обговорили ситуацію у Сирії та Україні.

Про це на спільній прес-конференції заявив американський лідер, передає Голос Америки.

"Ми говорили про припинення вогню в Сирії, ми говорили про Україну", - сказав Трамп.

Президент США також розповів, що він і Еммануель Макрон поговорили щодо зміцнення співробітництва в галузі безпеки та закликали союзні війська, що борються з "Ісламською державою", зробити усе необхідне, щоб Мосул залишався звільненим містом, повідомляє Reuters.

"Сьогодні ми стикаємося з новими загрозами від шахрайських режимів, таких як Північна Корея, Іран та Сирія, а також урядів, які фінансують та підтримують їх. Ми також стикаємося з серйозними загрозами від терористичних організацій", - сказав Трамп на прес-конференції.

"Ми відновлюємо нашу рішучість бути об'єднаними проти цих ворогів людства і позбавити їх території, фінансування та ідеологічної підтримки", - додав американський президент.

Еммануель Макрон зі свого боку зазначив, що він і Дональд Трамп попросили дипломатів у найближчі тижні підготувати конкретну ініціативу, спрямовану на підготовку майбутнього Сирії.

"Що стосується ситуації в Іраку та Сирії, ми домовились продовжувати працювати разом, зокрема, щодо створення дорожньої карти для повоєнного періоду", - сказав Макрон.

Президент Франції зазначив, що конкретна ініціатива щодо Сирії протягом найближчих тижнів буде скерована до п'ятірки постійних членів Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Нагадаємо, 8 липня канцлерка Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон та президент РФ Володимир Путін провели зустріч щодо України.  Зокрема, лідери домовилися про важливість реалізації угоди про припинення вогню на сході України, узгодженого в рамках Мінських домовленостей. 

Залиште свій коментар