Макрон обговорив з Путіним "шкільне перемир'я" на Донбасі

Російський глава закликав підтримати його пропозицію щодо місії ООН. 

Президент Франції Еммануель Макрон сьогодні, 15 вересня, провів телефонну розмову з главу РФ Володимиром Путіним.

Ініціатором дзвінка виступив французький лідер, повідомили у прес-службі Кремля.

Однією з тем розмови політиків стала ситуація на Донбасі. В Адмінстрації Путіна повідомили, що співрозмовники відзначили важливість неухильного дотримання досягнутих домовленостей, зокрема і "шкільного перемир'я".

"Володимир Путін закликав Еммануеля Макрона підтримати російську ініціативу про заснування місії ООН зі сприяння охороні Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) на сході України", - йдеться у повідомленні.

 Також президенти говорили про запуски ракет КНДР.

"Такі дії йдуть врозріз з принципами глобального нерозповсюдження, створюють серйозну загрозу регіональному миру і безпеки", - вказується у тексті.

Окрім цього, піднімалася тема конфлікту в Сирії.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на територію окупованого Донбасу, однак ці сили повинні перебувати лише на лінії розмежування.

У МЗС підкреслили, що Путін своєю заявою хоче спотворити ідею миротворчої місії і представити агресію на Донбасі внутрішнім конфліктом України. Також дипломати нагадали, що раніше глава України Петро Порошенко офіційно направив в ООН звернення про розгортання миротворчої операції, проте Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати звернення в РБ ООН і навіть стверджувала, що звернення не було.

Порошенко планує найближчими місяцями представити на Генеральній асамблеї ООН ідею введення миротворчої місії на Донбас. Під час попередніх телефонних переговорів лідерів держав "нормандського формату" він наголосив на необхідності запровадження її на Донбасі.

Росія також передала в Організацію Об'єднаних Націй проект резолюції про розміщення миротворчої місії на Донбасі.  

ВідеоПутін запропонував "миротворчий" план, що може офіційно розмістити військових РФ на Донбасі

Залиште свій коментар