Мешканці Бангкока вимагають відкрити шлюзи, щоб затопити місто

Жителі східних районів Бангкока вимагають відкрити шлюзи на каналі Клонг Сам-Ва, щоб вода затопила центр, але пішла з їхніх будинків.

Влада Таїланду планує викачати протягом найближчих 10 днів 5,5 млрд кубометрів води з вулиць Бангкока, щоб уникнути затоплення центральної частини столиці. Тим часом розлучені мешканці затоплених районів міста самі намагалися розібрати дамбу, щоб вода пішла з вулиць.

Хоча пік повені в Бангкоку пройдено, знадобиться ще близько двох тижнів, щоб через річки і канали столиці вийшла вся вода.

Жителі східних районів Бангкока вже не хочуть чекати. Вони вимагають відкрити шлюзи на каналі Клонг Сам-Ва хоча б на 1,5 метра. Однак після переговорів уряд прочинив шлюзові двері тільки на 80 сантиметрів.

Як заявив представник мерії міста, якщо люди відкриють шлюзи в районі каналу Клонг Сам-Ва, вода, минаючи основні дамби, затопить центр столиці.

"Ситуація різко погіршиться, якщо упустити контроль, і весь Бангкок буде затоплений", - попередив він.

Проте демонстранти вимагають ще більше відкрити шлюзи, щоб вода пішла з їхніх будинків. Деякі вулиці там затоплені вже протягом 1,5 і більше місяців. На даний момент шлюзи охороняються військовими і поліцією.

Поки Бангкок чекає відступу води, в сусідніх районах також зростає невдоволення місцевих мешканців. Основні засоби захисту від повеней вкладені в столицю, в той час як сусідні регіони буквально захлинаються.

За останніми даними, жертвами найбільшої за 50 років повені у Таїланді стали більше 380 людей. Наразі від повеней страждають 26 провінцій країни, понад 2,1 мільйона людей не можуть повернутися до нормального життя.

Від стихії постраждали більше 420 японських підприємств, що мають представництва і заводи в Таїланді. Зупинено роботу таїландських заводів найбільших японських автовиробників Toyota, Honda, Suzuki, Nissan та інших. Це може обернутися перебоями в постачаннях деталей по всьому світу.

Читайте також:

Паніка у Таїланді: повінь на 100% занурила Бангкок у воду

Повінь затопила аеропорт Бангкока

Бангкок оголошено зоною стихійного лиха

Повінь в Таїланді може обернутися дефіцитом жорстких дисків у світі

Мешканці Бангкока вимагають відкрити шлюзи, щоб затопити місто

Мешканці Бангкока вимагають відкрити шлюзи, щоб затопити місто

Повʼязані теми:

Наступна публікація