Паніка у Таїланді: повінь на 100% занурила Бангкок у воду

До ранку неділі столиця Таїланду може повністю опинитися під водою. На часі в країні паніка та бійки.

Повінь у Таїланді / Фото: AFP
Вода в столиці Таїланду Бангкоку почала затоплювати центральні райони мегаполісу. У китайському кварталі рівень води в деяких місцях вже сягає 1 м.

Аеропорт, вокзали, транспортні вузли всі під водою. З країни майже не можливо вилетіти, останні авіаквитки перепродують за шаленими цінами, в країні паніка та бійки.

В аеропортах розташовані термінові наметові “містечки”, де пасажири можуть переночувати, проте всім місця не вистачає.

Вперше підтоплення розпочалися в Королівському палаці і Храмі смарагдового Будди - двох головних визначних пам'ятках столиці Таїланду, чого ніколи не було в минулому. Напередодні в місті прорвало одну з гребель.

Рівень води в річці Чаопрая, що протікає через центр Бангкока побив новий рекорд.

Як повідомив губернатор міста Сухумбханд Парібат, станом на ранок п'ятниці рівень води в річці досяг позначки в 2,47 м над рівнем моря. Це лише на 3 см нижче за висоту гідротехнічних загорож уздовж берегів річки і воріт у шлюзових системах.

До того ж, у Сіамській затоці розпочався прилив. Морська вода на 10-15 м наблизилася до міста, що ускладнює стік води в затоку.

Очікується, що через збіг приливу і прибуття до Бангкока величезної маси води з північних і центральних районів країни сьогодні о 18.00 за місцевим часом вода в річці Чаопрая підніметься на 2,65 м над рівнем моря. Це на 15 см перевищує висоту гребель і шлюзів.

До ранку неділі Бангкок повністю опинеться під водою

Повінь у Таїланді / Фото: AFP
При гіршому з можливих сценаріїв розвитку ситуації, Бангкок виявиться затопленим повністю до ранку неділі.

У четвер і п'ятницю масова втеча городян з 9-мільйонного Бангкока, що йде під воду, спричинила величезні пробки на виїздах з міста і небувале стовпотворіння аеропорту Суванабхумі, що продовжує працювати .

Дороги, які ведуть із столиці на північ, північний захід, захід і схід затоплені. У Бангкоку відчувається гострий брак питної води і продуктів харчування.

Кількість жертв найгіршої за п'ять десятиліть повені в Таїланді вже наближається до 400. Статистика не встигає за повідомленнями про загиблих.

Дощі в Таїланді заливають країну з липня – це найсильніша повінь за останні 50 років. За цей час, за офіційними даними, загинули 373 особи.

Читайте також:

Катастрофічна повінь: в Бангкоку затоплено Великий палац

Повінь затопила аеропорт Бангкока

Бангкок оголошено зоною стихійного лиха

Повінь в Таїланді може обернутися дефіцитом жорстких дисків у світі

Повʼязані теми:

Наступна публікація