Бангкок йде під воду: люди в паніці залишають місто

Виїхати зі столиці Таїланду можна лише у південно-східному та південно-західному напрямках - інші дороги затоплені.

Повінь у Бангкоку / Фото: AFP
Катастрофічна повінь у Таїланді призвела до паніки серед місцевого населення. "Велика вода" затопила 28 з 76 провінцій королівства. Повільно, але вірно йде під воду столиця країни Бангкок.

Вже затоплено 90% району Дон Міанг на півночі міста. На 70% затоплений район Банг Плат. Вода починає заливати ще два райони - Ванг Тхонг і Лат Прао. Суттєво погіршується ситуація в західній частині столиці.

Затопленим виявився район Таві Ваттана, де влада оголосила термінову евакуацію. Як очікується, в найближчі три дні буде затоплено більшість з 50 районів Бангкока.

За прогнозами, пік повені припаде на суботу на 18:00 за місцевим часом, коли рівень води в річці Чао Прая досягне 2,65 метра. Це на 15 сантиметрів вище гідротехнічних загороджень. І, хоча на цьому рівні річка протримається не більше 30 хвилин, їх може виявитися досить, щоб загородження і шлюзи були змиті.

Тим часом мешканці Бангкока продовжують залишати місто. Всі дороги, що ведуть зі столиці на північ, північний захід і північний схід затоплені, і рух там припинено.

За цими напрямами не здійснюється і залізничне сполучення. Аеропорт Бангкока Дон Міанг затоплений і не буде працювати, принаймні, до 1 листопада. Для виїзду зі столиці залишаються дороги на південний захід - у бік Малайзії та на південний схід - у бік Камбоджі.

На виїзді з міста - величезні автомобільні затори. Квитків на міжміські автобуси немає: вони переповнені і простоюють у заторах на виїзді з міста. Безліч людей у міжнародному аеропорту Бангкока.

Дощі в Таїланді заливають країну з липня – це найсильніша повінь за останні 50 років. За цей час, за офіційними даними, загинули 373 особи.

Знищені щонайменше 800 тисяч житлових будинків, розмиті дороги, закриті банки, зупинено роботу майже 10 тисяч заводів і фабрик, багато підприємств підтоплені. Без роботи залишилися близько 700 тисяч людей. Всього від повені постраждали більше трьох мільйонів людей, близько 720 тисяч з них звернулися за медичною допомогою.

За попередніми оцінками, збитки від стихії можуть перевищити 16 мільярдів доларів.

Українське МЗС настійно рекомендувало співвітчизникам поки що утриматися від поїздок до Таїланду.

Читайте також:

Повінь затопила аеропорт Бангкока

МЗС радить українцям не потикатися до затопленого Таїланду

Бангкок оголошено зоною стихійного лиха

Повінь в Таїланді може обернутися дефіцитом жорстких дисків у світі

Бангкок йде під воду: люди в паніці залишають місто

Бангкок йде під воду: люди в паніці залишають місто

Повʼязані теми:

Наступна публікація