Мирні марші і коктейлі Молотова. Як світ відзначав Першотравень

Дата публікації
Перегляди
3314
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мирні марші і коктейлі Молотова. Як світ відзначав Першотравень

У Південній Кореї Першотравень відзначали сидячою демонстрацією, на Тайвані - жбурлянням тофу в портрет президента, а Гонконгом, Філіппінами, Шрі Ланкою - пройшли марші.

День трудового протесту ще з кінця 19-го століття був одним із головних свят року. І цього року світ відзначив його по-різному. Хто багатотисячними маршами, хто фізкультурою, а хто - розгоном демонстрантів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Батьківщина Першотравня - Париж. Саме там 1889-го домовилися відзначати  його щороку. Проте 2017-го року демонстрацію протесту тут розганяли: на коктейлі Молотова, що жбурнули в силовиків, ті відповідали сльозогінним газом по натовпу.

Куди спокійніше протестували греки та іспанці. Вимоги звичні: більше грошей, менше звільнень.

Жбурляння тофу в портрет президента та сутички з силовиками: як у світі відзначили 1 травня

Жбурляння тофу в портрет президента та сутички з силовиками: як у світі відзначили 1 травня

Жодного приводу для розгону не знадобилося в Туреччині, де сьогодні суд категорично заборонив Вікіпедію за те, що в одній зі статей погано описане втручання Туреччини в сирійську війну, а президента Ердогана обзивають диктатором. Тож у Стамбулі мирних протестувальників, які просто рушили в бік центральної площі Таксим, одразу розігнали, затримавши кілька десятків людей.

У Південній Кореї Першотравень відзначали сидячою демонстрацією з піснями, на Тайвані - жбурлянням тофу в портрет президента, а Гонконгом, Філіппінами, Шрі Ланкою - пройшли марші. В Азії є багато шанувальників дня праці.

У Москві на марш організовано вийшло більше ста тисяч людей. Тут були і гучні радянські гасла, і повітряні кулі до неба, і ветерани з орденами, що ледь уміщаються на піджак.

Як святкує Північна Корея - через цензуру і відсутність інтернету не відомо. У вільному доступі є лише репортаж з офіційних новин - про спортивні змагання, організовані на честь Першотравня, за якими спостерігають партійні чиновники.

Водночас для кубинської влади Першотравень - це спосіб переконатися: народ усе ще любить і готовий терпіти далі. На острові свободи також пройшов марш. Настрій трохи зіпсував одинак з американським прапором, який вибіг перед колоною. Його швидко схопили за руки та ноги з криками "Хай живе Фідель!".

Сполучені Штати тільки прокидаються, тож їхнє Перше травня ще попереду.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3314
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація