Могеріні пояснила зняття санкцій з Лукашенка

У ЄС обережні в словах, але щедрі в авансах.

Зняття санкцій із президента Білорусі Олександра Лукашенка та його оточення пов'язане із ситуацією в Україні. В цій думці сходяться практично всі експерти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Брюсселі говорять про те, що змінити думку європейців про Лукашенка як останнього диктатора Європи змусила поведінка самого президента Білорусі, котрий зробив Мінськ майданчиком пошуку мирного вирішення кризи на Донбасі, а також випустив із тюрем політичних в'язнів.

Про те, що Мінськ виходить із орбіти впливу Москви та переорієнтовується на Захід, говорити поки ніхто не наважується.

"Нічого спільного з геополітикою. Рішення виходить з факту, що Білорусь – один із наших східних партнерів. І коли ми бачимо значні, навіть якщо обмежені, кроки у напрямку, який ми вважаємо правильним, ми відчуваємо, що це правильно — визнати та підтримати це, розуміючи, що вони часткові", – пояснила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Федерика Могеріні.

Правозахисники ж вважають, що знімати санкції зарано. Білоруські активісти наголошують, що ситуація в країні далека від нормальної.

Як повідомлялося, 15 лютого Євросоюз зняв санкції з 170 громадян Білорусі, серед яких і президент цієї країни.

Наприкінці жовтня 2015 року дію санкцій було призупинено на чотири місяці, тоді ж США призупинили дію обмежувальних заходів стосовно дев'яти білоруських компаній.

Кореспондент ТСН Григорій Жигалов

ВідеоЄС зняв більшість санкцій з Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: