Молодий мікробіолог раптово помер від бактерії, яку досліджував

Дата публікації
Перегляди
5764
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Молодий мікробіолог раптово помер від бактерії, яку досліджував

Мікробіолог помер менше ніж за добу від бактерії менінгіту, яку досліджував

Колеги померлого не можуть зрозуміти, як вчений міг заразитися, адже вони постійно працюють у захисних костюмах.

Влада США розслідує обставини раптової смерті 25-річного мікробіолога. Менш ніж за добу він помер від хвороби, викликаної, можливо, бактерією, яка досліджувалася в його лабораторії.

Лабораторія наразі закрита на час проведення розслідування, її співробітники знаходяться під спостереженням лікарів.

Науковий співробітник лабораторії Медичного центру управління у справах ветеранів в Сан-Франциско, 25-річний Річард Дін помер 28 квітня від менінгококової інфекції. Ввечері напередодні смерті він відчув головний біль і нудоту, на наступний ранок його стан погіршився, друзі відвезли Діна в лікарню, де він помер - всього через 17 годин після появи перших симптомів.

Керівник інфекційного відділення медичного центру Гаррі Лампіріс повідомив, що Дін займався дослідженням Neisseria meningitidis - бактерії, яка щороку викликає в США близько тисячі випадків захворювання на менінгіт і забирає життя близько 75 людей. Врятувати від інфекції може негайний прийом антибіотиків при перших симптомах.

Вакцина від кількох штамів цієї бактерії була створена ще у 1960-ті роки, однак від бактерій штаму B, з якими працював Дін, вакцини не існує. Розробка такої вакцини була кінцевою метою досліджень, якими займався Дін.

За словами Лампіріса, тести підтвердили присутність менінгококів серотипу B в крові вченого. Крім того, медичний центр відправив проби крові в лабораторію Центру з контролю і профілактики захворювань в Атланті, щоб провести генетичний аналіз бактерій і впевнитися, що причиною загибелі Діна була саме лабораторна інфекція.

Співробітники лабораторії дивуються, як завжди обережний Дін міг заразитися

"Ми провели внутрішнє розслідування і не виявили в лабораторії ніяких слідів бактеріального забруднення, неполадок обладнання або проблем із захисними костюмами", - сказав Лампіріс, зазначивши, що ця лабораторія більше 20 років працює з менінгококовими бактеріями.

Бактерії N. meningitidis відносяться до рівня 2 біологічної небезпеки. Це означає, що будь-які дії з цими мікроорганізмами слід проводити в захисних герметичних костюмах, куди подається очищене повітря.

Керівник лабораторії менінгіту Центру по контролю і профілактиці захворювань Леонард Майер зазначає, що всі співробітники таких лабораторій повинні бути вакциновані від менінгіту, хоча це не рятує від штамів типу B.

Лампіріс повідомив, що лабораторія, де працював Дін, залишатиметься закритою до завершення розслідування, яке проводить влада штату Каліфорнії і федеральні органи.

Колеги та знайомі Діна знаходяться під наглядом лікарів і приймають антибіотики в профілактичних цілях.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5764
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація