Ченці на горі Афон пророкують закінчення війни в Україні

Щодня унікальний монастир може прийняти сотню прочан.

В одній із найбільших святинь православ'я – у монастирі Симоно-Петра, що на горі Афон, моляться за Україну. Кореспондент ТСН.Тиждень Олександр Загородний поспілкувався з настоятелем монастиря Ігуменом Єлисеєм. Старець передчуває, що в Україні скоро настане мир.

"Ми молимося за Україну і за те, щоб до вас прийшов мир. У нас єдина зброя – молитва. Потрібно молитися день і ніч, особливо тут, на святій горі, щоб Господь просвітив тих людей, які керують ворогуючими сторонами, у кого є влада, щоб вони розібралися, як можна припинити цю кризу. Я практично впевнений, що це скоро скінчиться, це питання буде вирішене і закрите", - поділився Ігумен Єлисей.

Окрім того, кореспонденту Олександру Загородному вдалося побувати у місці, куди не пускають паломників. Під маленькою церквою Богородиці, яка ніби просто висить у повітрі, розташована кістниця. Тут можна знайти гору кісток і сім сотень черепів. Це рештки всіх людей, які жили та померли у монастирі за останні 7 століть. За Афонською традицією тіло лежить у землі 5-7 років, потім кістки викопують, перемивають, а черепи розкладають за століттями.

"Так, ось тут вони підписані черепи.  Отця Симона я знав багато років. А це отець Гервасіос, він загинув в аварії у 2000-му – був сильний шторм, велика вода з гір змила міст і забрала його з собою", - розказав  ченець монастиря отець Косьма.

За словами ченців, вони не бояться смерті, бо готуються до неї все своє життя. Вони не вчать прочан як треба молитися, як любити Бога, бо кажуть, що і  самі грішні. Головне для них -побороти свою гординю, відмовитися від благ цивілізації, ніколи не забувати про свій чернечий подвиг. А ще - молитися зранку і до пізнього вечора.

Також ченці невимовно радіють, якщо стають свідками дива.  Востаннє у Симоно-Петра чудо сталося у 1989-му. Саме тоді  у монастирі закінчилася оливкова олія. Ченці  вирішили наступного дня їхати у місто, але вранці два глеки були повні по вінця. За словами людей, олія виявилася чудотворною і мала здатність лікувати.

Своє чергою, дістатися до святої гори Афон непросто. Потрібно мати запас грошей, вільний час та спеціальну візу. Кореспондент Олександр Загородний зустрів тут українця Степана Волошина. Хлопець приїхав у святе місце не просто на екскурсію, а щоб стати ченцем.

"Мій духівник каже, що в мене покликання до монашого життя і я сюда приїхав якраз для того, щоб розпізнати глибше це покликання в якій формі це монаше життя мало би бути саме в мене", - ділиться чоловік. 

ВідеоЯк в унікальній монастирській державі на грецькій горі Афон моляться за мир в Україні

Нагадаємо, раніше афонський старець Афанасій наклав на Володимира Путіна анафему. Оточення російського очільника він обізвав злодіями та дрібними кримінальними елементами, а війну в Україні –ганебною та гидкою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: