На крісло президента Єгипту претендують 280 людей

Дата публікації
Перегляди
1242
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На крісло президента Єгипту претендують 280 людей

У травні Єгипет вперше обиратиме президента після революції 2011 року / Фото: AFP

На посаду президента Єгипту вирішили балотуватися майже три сотні людей, більшість з яких невідомі в політиці.

Свої кандидатури на посаду президента Єгипту вирішили висунути більше 280 людей. Причому лише деякі з них – відомі в країні люди. Переважна більшість кандидатів є простими громадянами, які досі ніяк не проявили себе в політичному чи суспільному житті.

Утім, офіційно виборчком ще не зареєстрував жодного кандидата: до цього висуванці мають зібрати по 30 тисяч підписів виборців, або заручитися підтримкою 30 депутатів парламенту.

Серед висуванців - журналістка і телеведуча Бусейна Камель, кілька християн-коптів, два громадських діяча-інваліда.

Про своє бажання взяти участь у президентських виборах заявив і мешканець Парижа Адель Фарук. Він стверджує, що є сином останнього короля Єгипту Фарука, усунутого від влади в 1952 році.

Серед справді вагомих кандидатів фігурують екс-прем'єр Ахмед Шафік, колишній генсекретар Ліги арабських держав Амр Муса, колишній міністр Мансур Хасан, та Абдель Монейм Абу аль-Футух, який донедавна обіймав керівну посаду в русі "Брати-мусульмани".

Вибори президента Єгипту розпочнуться 23 травня.

Нагадаємо, колишній глава країни Хосні Мубарак був скинутий в результаті революції, яка пройшла в Єгипті на початку 2011 року. Зараз він перебуває під судом за звинуваченням у співучасті в розстрілі демонстрантів. Вирок Мубараку оголосять 2 червня.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1242
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація