Єгиптяни підтримали зміни до конституції

Громадяни Єгипту підтримали поправки до конституції, за якими відтепер президент буде обиратися на чотири роки, а також не зможе займати свій пост більше двох термінів.

Переважна більшість громадян Єгипту схвалила внесення змін до тексту конституції країни. Референдум відбувся в суботу, 19 березня.

Станом на вечір неділі були оброблені результати голосування в 10 з 29 губернаторств Єгипту. Явка в них склала, в середньому, 70 відсотків. При цьому від 65 до 86 відсотків, що проголосували, висловилися на підтримку зміни конституції.

Поправки передбачають зміну восьми статей основного закону і скасування однієї. Зокрема, у відповідності з пропонованими змінами, президент Єгипту буде обиратися на чотири роки, а не на шість, а також не зможе займати свій пост більше двох термінів поспіль.

Крім того, буде спрощено порядок висунення кандидатів у президенти і змінений порядок введення надзвичайного стану. У разі затвердження поправок ПП буде затверджувати парламент, а термін його дії буде обмежений шістьма місяцями. При президенті Хосні Мубараку надзвичайний стан діяв в Єгипті протягом 30 років.

Про намір висунути свої кандидатури на наступних президентських виборах вже заявили декілька єгипетських громадських діячів, включаючи нобелівського лауреата Мохамеда ель-Барадея. Як повідомляє CNN, 19 березня на нього було скоєно напад - його машину закидали камінням.

Барадей, а також інший потенційний кандидат у президенти, глава Ліги арабських держав Амр Муса, раніше висловлювалися проти поправок, які, на їхню думку, не змінюють суті конституції Єгипту. Проект поправок був розроблений за дорученням Вищої ради збройних сил країни, до якого перейшла влада після відставки Хосні Мубарака.

Читайте також:

В Єгипті розпустили службу держбезпеки

Екс-голова МАГАТЕ вирішив стати президентом Єгипту

Революціонери проголосили початок нової ери в Єгипті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: