Януковичу рекомендують готуватися до "закручування гайок" Путіним

Дата публікації
Перегляди
1267
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Януковичу рекомендують готуватися до "закручування гайок" Путіним

Путін спробує "закрутити гайки" Януковичу / Фото: AFP

The Financial Times вважає, що тиск Кремля на Україну зростатиме.

Адміністрація українського президента Віктора Януковича з побоюванням готується до повернення Володимира Путіна на пост президента РФ, пише "Сегодня" з посиланням на видання The Financial Times.

На думку автора блога інтернет-версії видання, Янукович сподівається, що потужний російський лідер не направить свою політику проти все більш ізольованого і уразливого сусіда. "Путін може бути не такий сильний у себе вдома, яким він був у попередні роки. Він стикається з проблемою опозиційних сил, шукає змін і реформ. Але навіть його внутрішні політичні противники, швидше за все, підтримають його основний зовнішньополітичний порядок денний: утвердження регіонального впливу Москви", - зазначає видання.

Автор блогу посилається на думку українських політологів, що Україні слід готуватися до політичного тиску з боку Росії. "В останні роки Путін зробив успішний крок у залученні Білорусі та країн Центральної Азії в напрямку більш тісних економічних відносин за рахунок інвестицій і економічної допомоги. Торгові угоди розглядаються як кроки в напрямку більш широкого союзу Євразійського материка", - пише видання. "Київ до цих пір чинить опір, наполягаючи на своїй стратегічній меті - вступу до Європейського Союзу. Але тендітна економіка країни страждає, зокрема, через дорогий імпортний газ", - зазначає автор блогу.

"Росія вже давно хотіла втягнути Україну в сферу свого впливу, але становище Києва виглядає особливо слабким зараз. Янукович почав своє президентство два роки тому в хороших відносинах з Москвою і Брюсселем. Але він дратує Москву, чинячи опір зближенню, і Брюссель нібито переслідуванням політичних опонентів", - зазначає видання. "Викликавши роздратування ЄС так багато разів, Янукович намагається завойовувати друзів у Брюсселі тільки тоді, коли він потребує їх більше, ніж будь-коли. Путін часто показує своє роздратування Києвом в цілому - і Януковичем, зокрема. Як тільки він повернеться в Кремль, він, швидше за все, спробує "закрутити гайки" Києву", - вважає автор блогу. "Загалом, час, гроші і влада зараз на боці Путіна", - резюмує видання.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1267
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація