Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На миротворців ООН напали бойовики у ЦАР, є поранені

Миротворці відкрили вогонь у відповідь.

Напад бойовиків на тимчасову базу миротворчої місії ООН у Центральній Африканській Республіці спричинив загибель одного й поранення більше десяти працівників Місії, які вимушені були відкрити вогонь у відповідь.

Генеральний секретар ООН рішуче засудив напад, повідомив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік, - пише Укрінформ.

ВідеоМиротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

20 тисяч миротворців на окупованих територіях України, плюс чотири тисячі поліцейських – такий план для України передбачає Андерс фоґ Расмуссен. Цю пропозицію розробили експерти ООН в американському Інституті Хадсона. Порошенко, який також у Мюнхені, каже, що ідею миротворчого контингенту підтримує весь цивілізований світ.

Миротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем на конференції в Мюнхені

"Зранку сьогодні вранці на тимчасову базі Місії ООН в Тагбарі, близько в 60 км на північний схід від Бамбарі, стався напад бойовиків", - повідомив представник ООН.

Фотогалерея На Батьківщину повернулись українці після року миротворчої місії в Конго (6 фото)

Він також поінформував, що миротворці відкрили вогонь у відповідь. Перестрілка тривала протягом кількох годин. "Один миротворець загинув, 11 зазнали поранень",- зауважив речник генсека.

Місія ООН розгорнула підкріплення в Тагбарі. Генеральний секретар рішуче засудив дії бойовиків.

Місія ООН в Центральній Африканській Республіці і Чаді діє на підставі резолюції Ради Безпеки ООН з 2007 року. З того часу мандат місії переглядався, однак не був скорочений. Місія має на меті створення умов безпеки для добровільного й безпечного повернення біженців і переміщених осіб, які лишили рідні оселі внаслідок хвиль насильства у регіоні.

Нагадаємо, раніше на замовлення колишнього глави НАТО Андерса Фог Расмуссена, який нині є радником президента України Петра Порошенка, було складено звіт щодо миротворчої місії на Донбасі. У звіті йдеться, що Швеція, яка не є членом НАТО, може бути запропонована до складу миротворчої місії як провідна країна (представник США). Також у доповіді було запропоновано приєднати до військово-повітряних сил України близько 20 тисяч солдатів з країн, що не входять до НАТО, та 4 тисячі поліцейських, які допоможуть врегулювати кризу в Україні.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції