Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На переговорах в Женеві не будуть обговорювати вибори в Сирії

Міністр також заявив, що представники уряду категорично відмовляються обговорювати питання федералізації і поділу Сирії.

Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що проведення парламентських і президентських виборів в країні не буде обговорюватися на переговорах в Женеві у понеділок.

Мовляв, це право тільки сирійського народу.

За його словами, згідно з міжнародними домовленостями посланник ООН не має права затверджувати порядок денний внутрішньосирійських переговорів.

Міністр також заявив, що представники уряду категорично відмовляються обговорювати питання федералізації і поділу Сирії.

Муаллем додав, що сирійський уряд як і раніше готовий до переговорів з опозицією, однак буде чекати її приїзду в Женеву не більше 24 годин. Представники сирійської опозиції у відповідь заявили, що глава МЗС "зупиняє переговори в Женеві ще до їх початку". Напередодні головна сирійська опозиційна група - Вищий комітет з переговорів - заявила, що візьме участь у мирних переговорах щодо Сирії, які відбудуться 14 березня в Женеві.

Наприкінці лютого комітет оголосив, що сирійська опозиція підтримує припинення вогню, договору про який вдалося досягтити при сприянні влади Росії і США.

Нагадаємо, що раніше на бік мешканців міста Ракка, повсталих проти терористичного угрупування "Ісламська держава", перейшли близько 200 бойовиків.

Такі дії змусили терористів організувати блокпости на в'їзді в місто.

Мешканці міста підняли сирійські державні прапори ще в п'яти районах міста і в ході бойових зіткнень витіснили звідти терористів. Повсталим вдалося зв'язатися з представниками урядових військ з мобільного зв'язку.

Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй в п'ятницю, 26 лютого, одноголосно прийняв резолюцію з вимогою, щоб всі учасники війни в Сирії дотримувалися перемир'я. Режим припинення вогню в Сирії почався опівночі 27 лютого.

Правозахисники зазначили, що з настанням перемир'я кількість загиблих істотно зменшилася, але режим тиші все одно хиткий – сторони конфлікту звинувачують один одного в обстрілах.

Громадянська війна в Сирії почалася в 2011 році і за п'ять років забрала життя понад 270 тисяч осіб. Кілька мільйонів сирійців стали біженцями – найбільша кількість іммігрантів з охопленої війною країни прихистили Туреччина і Ліван.

Під час війни більшу територію Сирії захопили бойовики "Ісламського держави" - вони, а також терористи з "Фронту ан-Нусра" не є учасниками перемир'я. Крім того, окремі території знаходяться під контролем військ Башара Асада, опозиції і курдів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції