На саміті G20 обговорюють доступність вакцини від COVID-19

На саміті G20 обговорюють доступність вакцини від COVID-19

Фото: Associated Press

Серед питань для обговорення — протидія економічній рецесії та боротьба зі змінами клімату.

Керівники держав та урядів 20 найпотужніших економік світу зібралися на черговому саміті Великої двадцятки (G20). Визначальним для цієї розпочатої в суботу, 21 листопада, зустрічі стало те, що вона вперше проводиться в форматі онлайн-конференції.

Сам саміт G20 розпочався із заклику короля Саудівської Аравії Салмана, який вважається господарем нинішньої зустрічі, вдатися до спільних дій щодо боротьби з пандемією COVID-19. На думку саудівського правителя, клуб із 20 провідних економік світу має докласти всіх необхідних зусиль, щоб забезпечити рівномірний розподіл вакцин проти коронавірусу в світі, а також їхню доступність для країн, що розвиваються. Про це пише Reuters

"Ми зробимо все можливе, щоб подолати цю кризу за допомогою міжнародної співпраці", — запевнив король Саудівської Аравії, цитує інформагенція AFP.

Серед учасників саміту, котрі візьмуть участь у дискусіях, буде й нинішній президент США Дональд Трамп. Чинний американський лідер так само вперше зустрінеться в режимі онлайн з іншими главами країн та урядів G20, наприклад, із канцлеркою ФРН Ангелою Меркель, яка раніше вже привітала його опонента Джо Байдена з перемогою на президентських виборах в США.

План саміту передбачає на суботу та неділю обговорення таких питань, як нинішній спалах коронавірусу, глобальний економічний спад і боротьба зі змінами клімату. Витяги з проєкту заключної декларації, котрі має в своєму розпорядженні Reuters, свідчать, що група найпотужніших економік світу готова зробити все можливе, щоби стримати пандемію COVID-19, а також захистити життя людей, робочі місця й доходи. Водночас учасники саміту застерігають, що відновлення світової економіки залишається "нерівномірним, вкрай невизначеним" і містить "підвищені ризики спаду". Не виключено, що деякі з бідних країн потребуватимуть подальшого полегшення боргового тягаря, адже пандемія найсильніше вражає саме такі найслабші економіки, йдеться в документі.

У дискусіях також беруть участь керівники низки міжнародних організацій, як-от Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Світовий банк.

У Європі та Сполучених Штатах перша вакцина від коронавірусу може з'явитись вже до кінця цього року

У Європі та Сполучених Штатах перша вакцина від коронавірусу може з'явитись вже до кінця цього року

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація