Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На шляху України до безвізу може стати Франція

За неофіційною інформацією, у дипломатів цієї країни з'явилися застереження.

Колегія постійних представників країн ЄС дала "зелене світло" початку міжінституційних перемов щодо безвізового режиму з Україною. Фактично це вже фінішна пряма перед ухваленням рішення про безвіз, однак експерти не радять випереджати події та сподіватися швидкого вирішення питання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як повідомляє кореспондент "Радіо Свобода" в Брюсселі Григорій Жигалов, Україна де-факто лише наздогнала Грузію, питання котрої зависло ще раніше. Обидві країни тепер мусять чекати, доки ЄС визначиться з єдиним механізмом призупинення дії безвізового режиму. Питання розглядатимуть наступного тижня та в грудні, однак гарантій ухвалення позитивного рішення немає – консенсус іще не знайдено. Тому сьогоднішнє брюссельське рішення є лише маленькою перемогою в тривалому процесі, котрий іще не завершено. За найоптимістичнішими прогнозами, якщо всі процедурні рішення ухвалюватимуться швидко, безвізовий режим стане реальністю для українців у лютому-березні наступного року.

Від Києва тим часом у ЄС чекають не вимог і ультиматумів щодо прискорення надання безвізу, а сумлінного виконання вимог його надання, серед яких, зокрема, і зобов'язання про боротьбу з корупцією. Натомість серія гучних відставок в Україні стурбувала європейських чиновників, які почали сумніватися в тому, що Київ витримає обіцяну лінію. Найбільше питань, за неофіційною інформацією, мають представники Франції. У Парижі навіть припускають, що наразі не варто ухвалювати рішення на користь України, однак вголос на представницькому рівні про це не говорять. Позиція країн стане зрозумілою під час голосування в Раді ЄС уже після того, як буде схвалено механізм скасування безвізового режиму та отримано позитивних вердикт Європарламенту.

Відео Україна наздогнала Грузію у питанні безвізового режиму

Залиште свій коментар

Вибір редакції