Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нашестя білих ведмедів у Росії: проблема посилюватиметься через зміни клімату

Головна проблема полягає в таненні льоду.

Нашестя білих ведмедів на поселення людей на півночі Росії буде посилюватися через зміни клімату. 

Про це розповів директор Всесвітнього фонду дикої природи в Росії Ігор Честін, передає "Интерфакс".

"Ситуація складна, і пов'язана вона з тим, що у ведмедів просто немає інших джерел їжі на сьогоднішній момент, тому вони прийшли на звалища. За ідеєю вони повинні були залишатися на льодах і харчуватися тюленями, як їм належить біологічно", - сказав він.

Проблема полягає в тому, що останнім часом лід тане дуже інтенсивно, порівняно, наприклад, з 80-ми роками минулого століття, коли лід повністю не танув навколо Нової Землі навіть влітку. Зараз же він стає біля берегів у дуже пізній період навіть узимку. Основна їжа ведмедів розташовується на краю льоду, а коли її тривалий час нема, то тварини йдуть до людей. 

Зазначається, що проблемою є й наявність великої кількості відкритих звалищ, на яких тварини шукають їжу. 

"Без фахівців цю проблему вирішити не можна. Поки таких пропозицій не надходило, ми чуємо дивні заяви, що їх будуть паралізувати і відвозити. Можна, звичайно, це робити, але відвозити їх треба далеко, мінімум на 150 км, і вони можуть повернутися", - сказав Честін. 

Нагадаємо, на російському архіпелазі Нова Земля в Архангельській області ввели режим надзвичайної ситуації через навали білих ведмедів. Вони нападають на людей і проникають в їхні оселі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції