Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАТО відхилив намір Катару стати повноцінним членом Альянсу

Приєднатися до організації можуть лише європейські країни.

Північноатлантичний альянс відхилив амбіції Катару увійти до складу його членів. У середу, 6 червня, речник НАТО заявив, що окрім членів-засновників США та Канади, НАТО відкритий лише для європейських країн.

Ця норма була врегульована Північноатлантичним договором 1949 року. У статті 10 йдеться про те, що члени НАТО можуть запросити "будь-яку іншу європейську державу" приєднатися до Альянсу, якщо вона відповідає необхідним умовам. Одночасно в НАТО заявили, що вважають Катар "важливим та старим" партнером Альянсу.

Напередодні Катар заявив, що хоче стати повноправним членом НАТО. Міністр оборони країни Халід Бен Мохамед Аль-Аттія зазначив, що Катар вже є "важливим союзником" Альянсу та запропонував країну як базу для підрозділів НАТО або інших військових об'єктів. Міністр також відзначив, що Катар є однією із найважливіших країн у регіоні в тому, що стосується питання якості зброї.

На даний момент до Північноатлантичного альянсу, заснованого в квітні 1949 року, входять 29 країн. У 2017 році країни НАТО в середньому збільшили видатки на оборону порівняно з попереднім роком на 2,25 відсотка.

Залиште свій коментар

Вибір редакції