Найбільший атомний авіаносець США відправився в останній бойовий похід

Дата публікації
Перегляди
4630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Найбільший атомний авіаносець США відправився в останній бойовий похід

Після закінчення служби Enterprise, швидше за все, розпиляють на металобрухт / Фото: AFP

Авіаносець ВМС США Enterprise, здатний нести до 90 літаків і вертольотів, вийшов на чергування до Аденської затоки.

Найбільший і найстаріший авіаносець ВМС США Enterprise, який став першим атомним кораблем цього класу в світі, 11 березня відправився у своє останнє плавання.

Enterprise відчалив з військово-морської бази "Норфолк" у штаті Вірджинія і відправився до Аравійського моря, де до кінця 2012-го року охоронятиме води Аденської затоки, де гостро стоїть проблема піратства.

Корабель перебуватиме в постійній бойовій готовності і на той випадок, якщо дипломатичне протистояння у відносинах з Іраном переросте у військовий конфлікт.

Enterprise, здатний нести до 90 літаків і вертольотів, був спущений на воду 24 вересня 1960 року і з того часу був гордістю американського флоту. Він є найдовшим серед бойових кораблів світу (342,3 м) і є єдиним авіаносцем, силова установка якого складається з восьми атомних реакторів загальною потужністю 210 МВт.

Одного завантаження ядерного палива вистачає на 13 років служби, за які корабель може пройти до мільйона миль при крейсерській швидкості у 33,6 вузла. Чисельність команди – понад 4 тисячі осіб. Для них на борту судна розміщені кілька спортзалів, кав'ярень, супутникове телебачення, забезпечений доступ в Інтернет. Крім цього, там навіть видається власна щоденна газета.

Командування ВМС США поки не ухвалило остаточного рішення щодо долі авіаносця після його виведення з експлуатації. Швидше за все, Enterprise розпиляють на металобрухт - робити з нього плавучий музей визнано нерентабельним.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4630
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація