Но пост президента Казахстану балотуються дев’ять претендентів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Назарбаєв підтримав кандидатуру Токаєва.

Центральна виборча комісія Казахстану прийняла заявки від дев'яти охочих поборотися за посаду президента країни. Про це повідомляє видання "Інтерфакс-Україна" із посиланням на ЦВК Казахстану.

"Сьогодні о 18-й годині за місцевим часом закінчилося висунення кандидатів у президенти Республіки Казахстан на позачергових виборах президента, призначених на 9 червня 2019 року", - заявив заступник голови ЦВК Костянтин Петров.

Висунути свою кандидатуру можна було від 10 до 28 квітня. "Таким чином, підбиваючи підсумок етапу висування, встановлені законодавством документи в Центральну виборчу комісію представили дев'ять республіканських об'єднань, у тому числі чотири політичні партії", - додав Петров.

Серед кандидатів - чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, висунутий правлячою партією "Нур Отан".

Також у списку ЦВК: претендент на посаду глави держави від республіканського громадського об'єднання "Ули Дала Кирандари" (Орли великого степу) письменник Садибек Тугел; від федерації профспілок Казахстану - екс-депутат, голова територіального об'єднання профспілок Західно-Казахстанської області Амангельди Таспихов; від партії "Ак жол" - депутат мажилісу парламенту Данія Еспаєва; від партії "Ауил" - голова правління НАО "Національний аграрний науково-освітній центр" Толеутай Рахімбеков; від Комуністичної народної партії Казахстану - Жамбіл Ахметбеков; від громадського об'єднання "Халик демографіяси" (Народна демографія) - громадський діяч Жуматай Алієв; від республіканського об'єднання юридичних осіб "Союз будівельників Казахстану" - підприємець, колишній депутат мажилісу парламенту Казахстану Талгат Ергалієв; від громадського об'єднання "Націонал-патріотичний рух "Улт тагдири" (Доля нації) - політичний і громадський діяч, журналіст Аміржан Косанов.

Кандидат у президенти повинен внести на рахунок Центрвиборчкому виборчий внесок у сумі 2 млн 125 тис. тенге (380,89 тенге за 1 дол.).

Президент країни обирається строком на 5 років, ним може стати громадянин Казахстану не молодший 40 років, який вільно володіє державною мовою і проживає у республіці останні 15 років.

Нагадаємо, 9 квітня повідомлялося, що голова Сенату (верхньої палати парламенту) Казахстану донька Назарбаєва Дарига не буде виставляти свою кандидатуру для участі у дострокових виборах президента республіки.

ВідеоЕкс-президент Казахстану висунув кандидатуру свого наступника на найвищу посаду країни

Касим-Жомарт Токаєв офіційно став кандидатом у президенти після того, як його одностайно підтримала очолювана Назарбаєвим правляча партія. Токаєв заявив – хоче продовжити курс свого попередника Місяць тому Нурсултан Назарбаєв, який очолював країну майже 30 років, несподівано пішов у відставку.

Екс-президент Казахстану висунув кандидатуру свого наступника на найвищу посаду країни

Залиште свій коментар

Вибір редакції