Нова Зеландія захотіла вийти з-під влади британської корони

У 2014 році прихильників відмови від монархії було лише 47 відсотків.

Більшість новозеландців хотіли б вийти з-під влади британської корони.

Про це повідомляє The Independent.

Опитування проводилося групою прихильників республіканської форми правління New Zealand Republic. Згідно з їх даними, 59 відсотків жителів країни підтримали б вступ кандидатури незалежного від зовнішніх сил правителя. Лише 34 відсотки новозеландців захотіли збереження монархії після смерті нинішньої королеви Великобританії Єлизавети II.

Як зазначає The Independent, в 2014 році прихильників відмови від монархії було лише 47 відсотків. Глава Новозеландської республіканської партії Пітер Хемілтон поділився своєю оцінкою результатів опитування: за його словами, на нинішній результат вплинув Brexit, дебати щодо прапора Нової Зеландії і похилий вік королеви.

 

brexit

Референдум з питання виходу Великобританії з Євросоюзу пройшов 23 червня. Прихильники Brexit здобули перемогу на референдумі з 51,9% голосів, проти виступили 48,1%. У свою чергу громадяни Північної Ірландії і Шотландії висловилися за збереження Британії в ЄС.

Британські юристи оскаржують Brexit у суді

Представники групи бізнесменів та вчених стверджують, що прем'єр-міністр не має права починати процедуру виходу країни із ЄС. На це, кажуть юристи, потрібна згода парламенту. А він цілком може виступити проти цього. Юристи зауважують, що результати референдуму вони сумніву не піддають, однак думка виборців має лише консультативний характер. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: