Олені чи хаскі: тварини у Лапландії випереджають за популярністю автомобілі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Транспорт цей більш норовливий, але набагато веселіший.

Лапландія – край тварин. Північних оленів там живе 200 тисяч, тобто більше, ніж людей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Олені та собаки хаскі – це не екзотика, а й засіб пересування, цілком конкурентний автомобілям. Щоправда, тварини інколи бувають не в настрої, а їх господарі беруть за проїзд дорожче, ніж столичні таксисти в погану погоду. 400 метрів шляху коштують майже 600 гривень, кілометр - 1200, три кілометри – від 3500. Літати на оленях вміє лише Санта, всі інші їдуть, ще й доволі повільно. На санках туристів вкривають хутром з таких самих оленів, а після катання можна погрітися біля багаття або у ресторані замовити поронкяристюс – стружку оленини на картоплі, від 25 євро.

ВідеоДорога до Санти: як у Лапландії живуть казкові тварини

Північні олені і собаки хаскі як засіб пересування. У Лапландії на цьому транспорті їздять і Санта, і туристи. До прикладу, північних оленів там живе 200 тисяч. Їхнє проживання узаконене офіційно і немає жодного оленя, який оселився стихійно. Всі під контролем у держави. Подробиці життя тварин, про яких складають казки і показують у фільмах, дивіться у сюжеті.

Дорога до Санти: як у Лапландії живуть казкові тварини

Дивовижним є те, що в Лапландії оленів їдять, з них роблять хутряні вироби і на них катаються, але жоден з них не живе на фермі – всі у лісі і всі комусь належать. Живуть олені, наче дикі, але юридично вони свійські. Їх позначають бірками на вухах, а кількість регулюють площею. Родина Янне – оленячі магнати. У них 10 гектарів землі, тож можуть тримати близько 2000 рогатих. Коштує це задоволення недешево – маленькі тварини 250-300 євро, дорослі самки від 500 євро. Двічі на рік господарі збирають своїх оленів і обирають, кого відпускають далі в ліс, кого навчають катати людей, а хто стане їжею. Молодих і неактивних пускають на м'ясо, активних – на роботу, самиць тримають, щоб плодилися.

Полювати на північних оленів заборонено. Щоб сохатий погодився возити людей, тренувати його доводиться близько року. У містечку Санти працюють лише найвихованіші. А також прямі конкуренти рогатих – хаскі. Родом з Аляски, собаки живуть у вольєрах, але залюбки намотують десятки, а то й сотні кілометрів на день, і просто-таки б'ються за місце в упряжці. Заміська півгодинна поїздка на чотирилапих коштує 119 євро на людину. Коли немає снігу, замість саней песики тягнуть візок на колесах. І їх беззаперечна перевага – швидкість. А ще такі поїздки надзвичайно веселі. На задніх лапках у песиків чобітки, щоб не пошкодили подушеки, коли активно відштовхуються. Доглядають за собаками дуже ретельно, а якщо якійсь собаці вже важко бігати, її передають до родини, а на її місце ставлять новачка – поруч з досвідченими псами. Та навіть натренованим собакам потрібна міцна рука: відпустиш віжки – злетиш із траси.

Офіційно тварини Санти – лише північні олені, на них він їздить у справах. Однак хаскі дідусь Клаус теж любить і катається на них задля власного задоволення, щоб відчути швидкість.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції