Казковий парк і школа ельфів: як живе Санта-Клаус у Лапландії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Журналісти вирушили в гості до головного новорічного героя у світі.

Таємницю лапландського Санта-Клауса дуже ретельно охороняють. Кажуть, він один єдиний і сотні років приймає дітей у себе вдома в Рованіємі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Туди вирушили українські журналісти, аби побачити і поспілкуватися із Сантою. Він живе у Санта Віладж, на порозі Сантина помічниця – ельф Капу. Вона веде гостей по магічному туннелю ще до відкриття будинку для відвідувачів, бо Санта погодився прийняти українців індивідуально. Він зустрічає 4-річну Софійку, питає про те, наскільки гарно та поводилася, а потім розпитує, що дитина хоче під ялинку. "Автобус із цуценятами і щоб війна в Україні закінчилася", - каже дівчинка.

ВідеоТаємниця Санти: ТСН дізналася факти з особистого життя казкового героя

Справжній чи не справжній? Таємницю лапландського Санта Клауса дуже ретельно охороняють. Кажуть, він один єдиний і сотні років приймає дітей у себе вдома в Рованіємі. ТСН вирішила дослідити деякі особисті факти з життя Санти. А особливо - як фінам вдається казку перетворювати на реальність так довго і так упевнено.

Таємниця Санти: ТСН дізналася факти з особистого життя казкового героя

Санта отримує від українців подарунок – вишиванку. "Зазвичай я дарую презенти всім – сьогодні мій день", - радіє він. І починає відповідати на запитання. Наприклад, щодо віку: "У моєму водійському, яке я використовую, катаючись на оленях, написано "давній". Їсти полюбляє все, крім традиційної фінської оленини, бо олені для нього – друзі. "Мама Клаус часто говорить мені: ти маєш їсти здорову їжу", - уточнює він. "Вона не публічна, піклується про ельфів і природу", - додає Санта про маму. Про реальну професію не мріяв, а якби не був Сантою – був би Спайдерменом.

На руках він радо тримає як дітей, так і дорослих. Санті допомагають так звані ельфи – вони продають сувеніри, читають листи, зустрічають гостей і щосили боронять новорічну легенду. Вивідати бодай щось про неказковий бік їхнього життя нереально. "Я провчилася 50 років у школі ельфів, і останні 20 рокі працюю тут", - наполягає ельф Капу. "Мені виповнюється 125 років скоро, а в школі ельфів я була 99 років", - каже ельф Йосефіна.

Фотогалерея Регулювальник у костюмі Санта Клауса та казкові атракціони: як світ готується до новорічних свят (23 фото)

За кілька кілометрів від села Санти є його друга резиденція – Санта Парк. Туди веде велетенський тунель із лісовими звуками, зустрічають гостей також ельфи. У парку є крижана кімната, температура всередині котрої мінус 10, а всі скульптури справжні. Можна власноруч зробити листівки, подивитися шоу, зліпити будь-що з безлімітного французького пластиліну, проїхатися чарівним різдвяним потягом і відвідати школу ельфів.

У парку раптом з’являється Санта і запевняє, що це не двійник, а той самий, що й у селі. "У мене секретні тунелі тут під землею, і в мене є самокат. От навіть до України можу дістатися за півгодини на своєму Олені Рудольфі", - каже він. На додачу в дорогих готелях є послуга – персональне поздоровлення від Санти. Візит казкового героя на оленях коштує від 500 до 900 євро. Таким чином, у містечку мають одночасно працювати щонайменше троє чарівників: два в резиденціях, один за викликом. Але розпитувати про кількість Сант у місцевих – неввічливо. Берегти новорічну казку тут справді національний обов'язок. Люди кажуть, що в Лапландії все – справжнє.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції